Postrna setva(opšta tema).

Domaći "Utva" .:osmeh:

(ej pa ja ovo napisao u pogrešnu temu izv , trebalo je da bude duhovit odgovor u temi soja kad su pitali dali je dron strani ili domaći ) jbg
 
Poslednja izmena:
Sta milite o postrnoj soji posle grahorice?znaci za jedno dve tri nedelje setva bi bila. Koju sortu?Koji prinos mogu ocekivati? Da li treba vestaka? Imam tifon znaci mogao bih i da navodnjavam kolko tolko
 
Ako ćeš da navodnjavas idi slobodno, ali sorte što kraće vegetacije.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Ja sam hteo prosle godine posle repice da sejem kukuruz otisao sam sa gruberom i izvadio sam samo grudve bilo mekano jako pa sam odustao


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja nameravam soju Kacu da posejem posle jecma, koji ce biti kosen sto god moze nize ,nameravam bez ikakve obrade da usejem u strniste, cim kombajn sidje sa njive
 
Po meni ima smisla, ja svake godine nešto postrno opicim, prošle godine sam u drugoj polovini jula sejao sudansku travu, 2014-15 kukuruz ns 3014 i bilo je dobro bez navodnjavanja.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Po meni ima smisla, ja svake godine nešto postrno opicim, prošle godine sam u drugoj polovini jula sejao sudansku travu, 2014-15 kukuruz ns 3014 i bilo je dobro bez navodnjavanja.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
Ako racunas da svakako treba obraditi srniste, po meni je bolje nesto posejati, ako nista drugo onda za zelenisno djubrenje, a ako uspe jos bolje, *Ko umije, njemu dvije*:osmeh:
 
Ja to ovako gledam ne mogu mnogo da izgubim a mogu mnogo da dobijem.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Kod nas jos nisu svi posejali a ja cu imati da presevam oko 1,5 hektara kukuruza. Nakon onih kisa stvorila se pokorica i bilo je mesta gde se zadrzala voda. Kukuruz poceo da klija i ugusio se. Vidim na pojedinim mestima jos se kukuruz bori da probije pokoricu ali dzabe kad fali 40% biljaka.
E sad koju grupu hibrida da sejem? Kukuruz planiram da vrsem u zrnu i bitno de da pre mrazeva zavrsi vegettaciju.
 
Nemoj sejati ništa više od FAO 300, znači što raniji možeš da nađeš. I ja imam deo parcele, od oko 50 ari, gde je nicanje 50 posto ali mi je sad kasno za ispravke pa neka ostane kako je.
 
Nazad
Vrh