Postrna setva(opšta tema).

- - - - - - - - - -

Dobio je danas Zalivnu normu od preko 60 litara po m2 ![/QUOTE]



I ne treba mu baš sada 60 litara, ali neka uživa.
 
Ja sam prošle godine posijao 20 jun-a kukuruz,nije znao za kišu do septembra kad sam ga počeo sjeći u silažu, izrastao oko 1,5 m (šta beše klip)? Svaki 5-6 dan sam sjekao manju prikolicu i odmah polagao stoci i tako 2 mjeseca dok ga nisam potrošio,ove godine sam se bolje potrudio:osmeh: posijao sam 19 jun-a,a danas ga kiša zalila:kisa:,biće silaže.
 
Kazi mi na toj parceli gde je prosle godine postrno bio kukuruz, kakav je usev ove godine?
 
Kazi mi na toj parceli gde je prosle godine postrno bio kukuruz, kakav je usev ove godine?
Ove godine još nije ništa posijano,parcela je 1 ha između magistralnog puta i rijeke Bosne,koja je znala da izlije i da jedan dio poplavi,pa gazda navlači zemlju da izdigne parcelu,do puta digao za metar a do rijeke ima više od 2 metra nasipa,zemlju dobija za Đ pošto tu prolazi autoput Doboj-Banjaluka.
 
fotografija0540.jpg
img]http://www.dodaj.rs/f/3D/12g/48IPg939/fotografija0541.jpg[/img]
fotografija0545.jpg
setva na parceli gde je bio beli luk,posejano 21.06.2013! Traktor i sejalica su od clana bukur!
 
Dragane 18 gde se nalazi ta parcela koju si zasejao postrno? Jel je možda na izlazu iz Malog Bg. sa desne strane?
 
Moj KWS 3381 izdjikario na brzinu,ima ga blizu 1,5 metar a neki je i visi od mene 2 metra...Posejan je 13-og maja,ali problem u nicanju,posto je dugo bilo suvo i izasao je sav tek prvih dana juna...Ubrzo je i prskan Laudisom iz 2 puta i sada rasti kao lud!Sklop je oko 90% i zadovoljan sam trenutnim stanjem,mislim da ce biti sasvim OK!Slikacu ga za jedno 10-ak dana
 
Lepo Dragane.

Jedini problem sa tom postrnom setvom je što to toliko oslabi zemlju da iduće godine ma šta posejao daje taman toliko manji rod koliko sad dobiješ više.
 
Nazad
Vrh