Ponovo o GMO

Samo jedan deo teksta iz pisma Dr. Hubera Evropskoj komisiji

Incidence of high infertility and spontaneous abortions in the various animal species is becoming more common. Often, all previously known causes of these conditions can be ruled out as factors for these particular farm operations (Attachment 2). Detailed examination for the newly recognized organism has shown its presence in all of the cases examined to date. Koch’s postulates have been completed for animals to verify the cause/effect relationship with this newly culturable organism. A search for the source of animal infections revealed a high population of this newly discovered electron microscopic sized organism in soybean meal and corn products. The organism appears compatible, and probably synergistic, with other microorganisms such as Fusarium solani fsp. glycines, the cause of SDS of soybeans and also with gram positive bacteria. The organism also is in a very high population in Goss’ wilt infected corn caused by the gram positive bacterium Clavibacter michiganensis subsp. nebraskensis.
Although most corn hybrids have been genetically resistant to Goss’ wilt, preliminary research in 2010 demonstrated that the application of glyphosate herbicide or the surfactant from glyphosate formulations nullified this resistance and rendered them fully susceptible to this pathogen (Figure 1). This disease was commonly observed in many Midwestern U.S. fields planted to RR corn in 2009 and 2010, while adjacent non-GMO corn had very light to no infections in spite of the high inoculum present in no-till crop residues (Figure 2). The increased Goss’ wilt in 2010 was a major contributor to the estimated almost one billion bushels of corn ‘lost’ last year (based on USDA August estimated yields and actually harvested crop reported by USDA in January) in spite of generally good harvest conditions.
Increased severity of plant diseases after glyphosate is applied (Fig. 3) is well documented and, although rarely cited, the increased disease susceptibility is the herbicidal mode of action of glyphosate (Johal and Rahe,1988, 1990; Johal and Huber, 2009; Schafer et al, 2009, 2010). The loss of disease resistance in Roundup Ready® sugar beets when glyphosate was applied prompted researchers at the USDA sugar beet laboratory to include a precautionary statement in their paper, e.g. “Precautions need to be taken when certain soil-borne diseases are present if weed management for sugar beet is to include post-emergence glyphosate treatments” (Larson et al, 2006).

http://farmandranchfreedom.org/Huber-European-letter


Ceo tekst:

http://farmandranchfreedom.org/Huber-European-letter
 
A jel jede ko od Vas svinjsko meso?E ako jedete samo da znate da direktno u organizam unosite različit DNK lanac od našeg.Tako sa svakom namirnicom biljnog ili životinjskog porekla.Ne vidim da je još iko postao svinja ili nalik tome.čast izuzecima.
 
Gledao sam neku emisiju gde su prikazivali poljoprivrednike iz Brazila i Argentine sa nepreglednim poljima soje u toku zetve nazvali su jednog gazdu i kraljem soje,kazu da u preko 70 % prehrambenim proizvodima se nalazi soja,bez soje neznaju kako bi svet ziveo.
 
Problem sto je taj svinjski DNK oblikovala priroda u dugom evolucionom procesu koji je trajao ko zna koliko, a kod GMO soje to je "nakarabudzio" covjek u kratkom vremenskom roku. A covjekovo znanje i moc su jos uvjek daleko ispod moci prirode i evolucije.
 
Prve posledice konzumacije te soje se vec vide a koliko ce ih tek biti to nismo u mogucnosti da zamislimo.
 
Da ali i taj svinjski DNK se menja pošto jedu GMO soju i ostale proizvode?Stoga proizilazi da bi pola Argentine posatalo soja ili svinje ili......
Znam da svako traži sebe u nečemu ali nemojmo to raditi ukoliko nismo dorasli zadatku.
 
Pa ipak nie isto jesti svinju koja je smazala GMO soju i direktno jesti istu soju.A o posljedicama po covjeka od genetski mod. hrane je jos rano pricati, treba sacekati , uostalom vrijeme je najbolji sudija.
 
dali jeo svinjsko meso,goveđe ili neko treće,peto,deseto,mleko od tih krava,koza,kamila:haha:u potpunosti je isto kao i da si jeo i samu gmo biljku jer kako god da se okrene na vrhu piramide je čovek.
"Malaksalo":Citiram -Ljudi pa postojali su i danosaurusi pa su nestli,bilo je i ledeno doba pa je proslo pa mora i nama doci kraj.Ako nas niko ne unisti unisticemo se mi sami.Daj te soje malo kod mene da se resim ovih mojih pacova:osmeh:.
Da zemljak,ali zašto su dinosaurusi IZUMRLI?To je suština svega
 
Da ali i taj svinjski DNK se menja pošto jedu GMO soju i ostale proizvode?Stoga proizilazi da bi pola Argentine posatalo soja ili svinje ili......Znam da svako traži sebe u nečemu ali nemojmo to raditi ukoliko nismo dorasli zadatku.
Da se ne uvrediš ali dali znaš šta si hteo da kažeš .Dokazano je da korišćenje GMO soje i ostalih proizvoda pokazuje svoje negativne posledice tek u trećoj ili četvrtoj generaciji a kod pojedinih biljnih vrsta dolazi do promena već u drugoj generaciji i to putem transgena ,Po tvom pisanju ne mogu da zaključim dali si protivnik uzdržan ili pobornik koriščenja GMO proizvoda.
 
E, vidiš,to što se desilo dinosaurusima,to će zadesiti i čoveka ali veštačim neprirodnim tokom.Ali osmišljeno,ko preživi pričaće:haha:
Razlika je samo u tome što je kod dinosaurusa to išlo prirodnim putem a kod nas će veštačkim putem nastati istrebljenje........ali sva sreća neće svi jesti GMO:svinja: pa nećemo baš svi nestati
 
Ja licno ne sejem GMO soju i ne koristim je u ishrani svoje stoke( mozda nesvesno, ako mi je neki trgovac podvalio u koncentratu ili sacmi). Ali bi je koristio, sto da ne? Ljudi vi zaboravljate sta nas sve truje, pa ako nas bas GMO soja ubije, nek nas ubije. Jeste zaboravili na onu cudnu prasinu i paucinu, koja je pala sa neba na nase voce, kukuruz, soju, psenicu... Ne ona nije bila opasna i sasvim je slucajno pala, iz neobelezenih aviona.Pa sad cu ja jedini da budem svestan i savestan i da proizvodim zdravu hranu, i da uzivam u svojoj nesvesti. Pa sve je vec zatrovano, meni je TENT jako blizu(par kilometara) ja celog zivota udisem garez iz njegovog dimnjaka, takodje ga udisu i moje zivotinje, pa nikom nista. Drzava sme da truje koga hoce i kako hoce, a ja nesmem ni sebe. Da ne pominjem ekolosku crnu rupu, poznatiju pod nazivom Pancevo. Pa bas me interesuje da li je opasnije jesti zelenu salatu iz panceva, na koju sta ne padne od otrova ili svinjce koje je jelo GMO. I svima koji zive ispod staklenog zvona, da kazem da ce ipak umreti, nece ziveti vecno, samo su se odrekli svih zadovoljstava i nista vise.
 
Surdonja
user-online.png
Pa sad cu ja jedini da budem svestan i savestan i da proizvodim zdravu hranu, i da uzivam u svojoj nesvesti.:sta: Ako nećeš zbog sebe onda misli na svoju decu ili sutra na unuke .Pitam se samo kako bi se osećao da sutra neko od najbližih dobije bebu sa dve glave ili 4 nog ili nedaj bože da uopšte nemaš naslednike , a ljudi koji se bore protiv GMO-a dokažu da je to posledica korišćenja istih ali zbog potkupljivosti sebičnih pollitičara se ne iznose prave informacije o štetnosti GMO-a i ne samo pojedinci nego čitave vlade se danas nalaze na platnom spisku monsanta koji ima vodeću ulogu u ovom nedelu , a da ne pričamo o našima koji se ponašaju ko Mujo u Franfurtu (vic iz bivše SFRJ).:ppozdrav:
 
Nebi trebalo nekoga plašiti sa klipovima sa youtuba ili žute štampe ili nekih "stručnjaka" koji traže publicitet.
U stvari ko hoće nek više vjeruje youtubu , a ja ipak više vjerujem ozbiljnim institucijama kao što je FDA koja brine o tome šta jedu njihovih 300 miliona stanovnika i djece i ostalih.
 
@zis naravno da se ne bih osecao ni malo prijatno, cak kada bi se dogodilo i nekom koga uopste ne poznajem, a ne meni. Takve stvari su se desavale i pre pojave GMO, morate se sloziti. Ja pokusavam da kazem, da covecanstvo ima mnogo vecih neprijatelja od GMO hrane. Riba se od glave cisti, a ne od repa! U svetu je proizvode, hrane svoju stoku, potom nasa Vlada uvozi to meso da bi rusila cene. Tako da mi smemo da jedemo samo gmo ako je iz uvoza i radi ocuvanja socijalnog mira, nikako da proizvodimo. Sto se tice da necu da zivim u svojoj nesvesti, moje skromno misljenje je da je ekoloska proizvodnja hrane cista zabluda. Nasi vodotokovi su zabrinjavajuce zagadjeni, voda podzemnim zilama dospeva i do nasih EKO parcela, vazduh je vise nego zagadjen, pritom nam jos "nepoznate" kompanije "posole" EKO bastu nepoznatom materiiom. Znaci ne mguce je odbraniti se. Tim prblemom treba da se pozabave neki mnogo veci umovi i mocnici nego sto smo mi. Bio sam na mnogim seminarima i predavanjima iz oblasti ekologije, gde sam i uvideo da je ta prica cista zabluda. Inace imam i sertifikat Eko lidera Srbije, edukaciju sam prosao u prvoj grupi, ako se ne varam 2006. godine. Kada sam pokusao da ucinim nesto u svom gradu(Beograd), naleteo sam na mnogo veliki problem, KORUMPIRANU BIROKRATIJU. Na kraju mi ostalo samo da pricam i budim svest kod ljudi, onda dobijem par pretnji, oni koje zelim da zastitim mi se smeju, pa reko kad ne mogu da ih pobedim, da im se pridruzim. Zastita zivotne sredine u ovoj zemlji ne postoji, samo nam pade napamet da ne sejemo GMO soju, pa kad ne razmisljamo o vecim problemima sto se i soje uhvatismo.
 
Verovatno ste svi jeli salame,pastete,virsle,cajne kobasice...Da li mislide da ti proizvodi nemaju u sebi tragove GMO?Pogotovo Vi gospoda iz grada sto ste resili da zivite zdravo samo da kupite kucu u selu i da vam pokazu kako izgleda uzivo svinja i krava a ne da je gledate samo na slikama.Naravno pre toga ce te zavrciti neki fakultet i docicete da nam odjasnite kako treba da se zivi zdravo na selu.Srbi su jadna od naj bolesnijih nacija u svetu(po poslednjim iztrazivanjima) to ja sigurno zato sto svi seju i jedu GMO.A vi sto ce te da prezivite taj veliki pomor ljutskog rod,pozdravite sve koje sretnete u tom ciston svetu,zdravih alfa primeraka coveka.
 
malaksalo Verovatno si u pravu.ovde se radi o tome da se širenjem vesti o štetnosti GMo-a upozore i skrene pažnja građanima (i seljacima)da će vlasti na mala vrata progurati zakon o GMO-da bi se dodvorili američkoj administraciji ,ne vodeći računa o tome da takvu hranu srbija neće i da one koji čine zločin prema građanima za to budu i sankcionisani a ne još i nagrađeni što uništavaju sopstveni narod.A to da su srbi najbolesniji takve priče pričaju i u hrvatskoj i bosni za njihove građane a zna se ko to priča i zašto.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh