Ponešto iz moje radionice

prečnik je 36 mm a 30x30 su mi izgledale puno velike i veći je raspon između prstena ja mislim da mi je otišlo 12 kom L profila po 6 met.
 
da to je tu negde.na 36cm prečnika obim je 113cm oko 85m.ko bi reko da tolika dužina profila stane

ja mislim da bi 30x30 još bolji posao radile samo neznam koliko bi se teško savijale
 
@rade013: da li je ovo onaj leskovački plug(ja ga zovem srpski zato što može da odore skroz do komšije) i da li si montiranjem točka postigao samo ograničenje dubine ili utiče i na stabilnost pluga pošto hoće da se nakreće kad je malo tvrđe oranje?
 
leskovački plug na pomicanje, sa točkom sam dobio ograničenje dubine a hoće da se nakrene kada pustiš skroz da se oslanja na točak kada je tvrdo on mi uglavnom služi za doravanje do komšije kad sejem žito a on nije obrao kukuruz i za ugar, zimsko uglavnom orem sa jednobraznim jer je tvrdo u banatu stavljam i tu točak lakše je naročito noću kada oreš jer je teško oceniti dubinu .
 
Da malo osvežimo temu,pre neki dan završio komšiji sređivanje špeditera za slamu,nemam slike kakav je bio na početku,ali nije baš najbolje izledao,zamenjeni ležajevi,podignuta prednja stranica,komplet ofarban,nove daske i pomoćnice,sledeće što ću raditi,su stranice i signalizacija,ali to kada se završi slama.


2cmt5p2.jpg


2z676ys.jpg


wtyjk2.jpg


33k3mmr.jpg


et9pug.jpg


121sidd.jpg
 
Nazad
Vrh