Ponešto iz moje radionice

Dobra ideja za kacenje tocka Rade,efikasno i jednostavno.
 
Koliko se vidi sa slike to su jedan do drugog vareni prstenovi od L profila.
Ima tu kod mene čovek što pravi takve prstenove svih mogućih dimenzija.
 
cev je od tri bojlera od 80 lit,sačeni su na varu danceta i tu vareni tjs.spajani L profil je motan na hladno u krug zavariš početak i motaš i variš na četiri mesta L profil od 6 met.mislio sam da će da ga nosi u stranu pošto je motan u krug ali nema problema ja ga kačim na imt 549 i nosi ga bez problema dok zetor 5211 malo poskakuje napred ,težak je 520 kg punio peskom i stiska celom dužinom od 2,3 met.dok sam gledao kod kembriđa stiska svaki deo posebno,što mi se nesviđa a i cena mu je dobra ,ovo sa plugom radim i na jednobraznom imt lakše našteluješ dubinu i samo teraš nema dublje pliće samo teraš a i štediš hidrauliku kod nas u pančevu je zemlja zeznuta pa negde moram i jednobraznim ,neki kod mene su punili valjak pregorelim uljem pa curi na varove uprlja ceo valjak pa se vata prašina strašno ja sa tim nemam problema ,hteo sam još da zavarim šipku kroz sredinu valjka da ga ojačam ali nema potrebe L profil ga ojačao tako da je ok .išo na otpad da vidim cev kad mi prodavac reko cenu dobro nisam pao tako bojler radi poso .uvaljao sam do sada 20 hektara i sve je ok
 
Koji je profil te vinkle koju si motao i jesi li je motao na pravac ili kako?Ne vidim dali je motana kao recimo spirala ili na pravac?
 
Ne valja ulje, kod mene nije pustao nigde, ali se zato preko leta dok je stajao ulje zagrejalo, i nabilo toliki pritisak da su se danca - ploce od 12mm, ispupcile za po 1cm ::sramota::, jedan lezaj je pukao.. to je bilo neiskustvo sa uljem , potom je ulje izasuto, valjak malo rasecen, ubacen beton i zdravo.
 
L profil je 20x20 motana je u krug kao spirala jedna do druge tako da je spoj vinkle na nekih 5 krugova zavisi od debljine cevi .komšija je seko i pravio krugove pa vario ali ima puno otpada a kod mene se sve iskoristilo .
 
E upravo sam to hteo da čujem.I ja imam jedan dobar glatki valjak(moje izrade) pa ne bi bilo loše ovo odraditi.Kako se mota vinkla 20x20.JEsi li mogao ručno bez rejanja i ostalog pošto vidim da piše na hladno.
 
L profil je 20x20 motana je u krug kao spirala jedna do druge tako da je spoj vinkle na nekih 5 krugova zavisi od debljine cevi .komšija je seko i pravio krugove pa vario ali ima puno otpada a kod mene se sve iskoristilo .
Samo malo vlage i taj tvoj "kembridz"ce se ponasati kao i obican glatki valjak.Nije na kembridzu bez veze svaki prsten posebno i delimicno pomerljiv.
 
je.es poso kad valjas po mokrom bio on i glatki i kembridz lepi a ovde se mogu lako napravi ti cistaci u v zarezima koji bi odradjivali savrsen posao
 
Кембриџ ипак до неке мере сам себе чисти, али ово ме баш интереује изглед чистача на овако ,,глатком'' ваљку.
 
Napraviću ćistače u vidu prstiju koji će ići u proreze između vrhova vinkli.Ako ne u svaki onda bar u svaki drugi.To bar nije teško.Samo da vidim kako će ispasti ugao kad se bude motala vinkla.I to se lepo napravi na šraf da se daljina može štelovati.
2nq9rgk.jpg
 
L profil se mota na ladno prvo napraviš sve ram i to montiraš valjak onako gladak napravi se na kraju osovine kocka sa brusilicom da možeš da uhvatiš jedan vrti u krug drugi vari i tako redom čistače nisam napravio jer je motano kao navoj tako da nema svrhe a i što kaže prethodni nevalja po blatu kako je to valjanje .Toček na plugu je od neke mašine jeb... znam samo da je pun nema pumpanja i ima mazalice na osovini .A valjao sam kukuruz posle setve sve krupnije krudve je razbio i ravno ko tepsija kada budem valjao žito snimiću pa ću staviti da vidite.zaboravi da kažem nema grejanja ništa sve ide na silu ruka .za savijanje vinkle.
 
Znaš li koliko si metara L profila potrošio na 2,3m dužine valjka?i koliki je ovo prečnik cilindra?
po tvojoj proceni da li bi mogao i 30x30 da se motao ovako
što ne postavi ovo pre malo ko da stigne sad pred setvu da savija ovo

sad sam preračunao.imaš 75 zavoja na 2.3m.ako računamo neka bude prečnik 30cm dolazim do računice da ti je trebalo 70ak metara profila!?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh