Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
Odg: traktor od 40ks

a kako radi rakovica kako si zadovoljan mi imamo od 65ks i nikako ne valja nisu mu usklađene brzine punu zmajevku teže vuče nego 542 to je provereno

za neki 9000e možeš kupiti yto 454 od 45ks ćale ga ima nekih dve godine napravio oko 800rs bez kvarova
 
Odg: traktor od 40ks

,a ja sam prezadovoljam imam oko 400rs nikakvih problema nemam vukao sam ja i punu vagonku naravno po leniji suvoj i po asfaltu znaci meni je dobra kako su pricali ja sam se malo bio uplasio ali dobro orem sa 756 i ide odlicno orem cak i repista bez problema
 
kupis dajca- torpeda 45 ili 48 adrijatika, ustvari prvo pozajmi od nekoga probaj da radis sa njim i vise te nikad nece zanimati ni jedna druga marka traktora ! kada posle sve stavis na papir dobijes udobnu masinu, savrsen menjac dobru hidrauliku okretan jak i pouzdan traktor sa malom potrosnjom goriva. mogao bih da ti nabrajam bezbroj razloga zasto je dobar i nepada mi ni jedan zasto nevalja.
 
bokib je napisao(la):
kupis dajca- torpeda 45 ili 48 adrijatika, ustvari prvo pozajmi od nekoga probaj da radis sa njim i vise te nikad nece zanimati ni jedna druga marka traktora ! kada posle sve stavis na papir dobijes udobnu masinu, savrsen menjac dobru hidrauliku okretan jak i pouzdan traktor sa malom potrosnjom goriva. mogao bih da ti nabrajam bezbroj razloga zasto je dobar i nepada mi ni jedan zasto nevalja.
Moja preporuka Store 402 a ako bi i orao sa njim onda 404... :ppozdrav:
 
bokib je napisao(la):
kupis dajca- torpeda 45 ili 48 adrijatika, ustvari prvo pozajmi od nekoga probaj da radis sa njim i vise te nikad nece zanimati ni jedna druga marka traktora ! kada posle sve stavis na papir dobijes udobnu masinu, savrsen menjac dobru hidrauliku okretan jak i pouzdan traktor sa malom potrosnjom goriva. mogao bih da ti nabrajam bezbroj razloga zasto je dobar i nepada mi ni jedan zasto nevalja.

e to si u pravu
moj drugar ima torpeda 48
i prezadovoljan je sa njim
 
Torpedo je sigurno dobra kupnja, a ni zetor 5211 nije loš.
Torpedo osjetno manje troši, življi je motor, sposobniji je od zekana, zetor ima precizniju hidrauliku, teži je, jeftiniji dijelovi, bolja kabina i skuplji u startu.
 
2cwqvdx.jpg

traktor kosta 8500 e 2005 god 165 ks 5000 rs
e sad bas me zanima sta li mu je otislo i dali bi se isplatilo uzeti i popraviti
 
Kupi ti to ako je tako mada sumljam.Kod nas bi ladno dobio bar 15000evra ako je sve u redu.
 
ma nije kod njega sve u redu vjerovatno cim je on tako jeftin
al isplati se uzeti ga
e sad sta god da mu je otislo ne vjerujem da je toliko skupo, a mozda je sav skrsen pa mu moram sve mijenjat nemam pojma.... :ppozdrav:
 
ja kad pogledam saberem oduzmem ako bi mu pravio motor, menjac i hidrauliku sto sumnjam da sve moze biti pokvareno u isto vreme :haha:? proveri ti prvo papire od tog traktora i da li se moze prepisati, a mozda je sve u redu samo da je coveka naterala neka muka da ga proda ?
 
Zavisi da li se isplati, za traktor deutz-fahr novije serije, od oko 175kS je generalna oko 2000 000 dinara (provereno u Delti) dizne su mu oko 7500e i senzor polozaja radilice oko 1000e (takodje provereno u Delti u Backom Jarku) naravno ruke nisu uracunate :sta: bolje se raspitaj sta mu ne radi da posle nebi bilo :udri:
Na svim traktorima iz SDF korporacije, kod sistema za napajanje motora gorivom se sve cevi i ostali delovi sem pumpe moraju zameniti novim delovima, posle svake demontaze. I veoma su osetljivi na vodu u gorivu i mehanicke ne cistoce. Tako da oni, pri kupovini novog traktora preporucuju da se potpise ugovor sa dostavljacem goriva koji ce garantovati kvalitet.
 
Nazad
Vrh