Polka

@Proximus
Jeste culi smo se za zasenu i stubove.

Evo slika da vidite kakva je i da date predloge sta dalje, ako vam nije problem?


Ovakvih ima dosto koje tek izbijaju, tako da ce ovo toplo vreme da je izvuce.


Cini mi se da je dobra da joj samo sunce hvali.


Evo jos neka da vidite kako izgleda.


Evo i pogled niz red.


Jedan red sam ostavio nisam orezivao da bi imao rod u junu.


Ovo je iz tog reda sto nisam orezivao.

Pa malinari na osnovu slika i svega recenog sta bi vi tu jos oduzeli, dodali?
 
Dobro je to...Ove sto nisi orezao, icice ona iz stabla, dostici neku visinu i tu stati,dati nesti malo roda i pozutece...Bolje ih orezi i daj prostora novim izdancima koje ce krenuti iz korena i dati pravi rod...
 
Ove sto nisam orezao sada ovo sto gura iz stabla list mi nekako izgleda lose dok ova sto gura iz zemlje list je lep zdrav.
Sta mi preporucujes u narednom periodu?
 
Vazi to cu prvo uraditi, sada cu narednih dana videti kada bude toplo kako ce napredovati, pa cu vas obavestavati.
 
S'obzirom da je prva godina, ne se uzbudjujes puno za ove sto tek izbijaju... Verovatno su bile zakopane dublje pa se sad malo 'muce' da izadju :) Ali kad izguraju, bice one ok ;)
 
Raste mestimicno-delimicno :osmeh: Mislim da ti nece ici preko metar ipo u visinu...No, to zavisi i od kolicine prihrane ;)
 
Imao si neke greske u prvoj godini pa mislis da ti jos nije kakva treba da bude? Ako si imao neke greske bilo bi dobro da kazes i nama da ne pogresimo isto ako ti nije problem?
Ja sam mrezu planirao, stubovi su mi iznad zemlje 2m tako da mislim da nece biti kratki neverujem da moze toliko da raste, a mozda se i varam?
Kad poraste Polka nekih 110-120cm,odrveni stablo i ona pocne da cveta, krenes makazama pa od zemlje uz stablo do nekih 30-35cm orezes sve tanke grancice i lisce.Na tim tankim grancicama ces svakako imati los kvalitet ploda(sitan i zrnast) jer ona nece moci da nahrani plod a i sve sto ti tu rodi bice na zemlji,jednostavno grane su suvise tanke..
Kad ih uklonis sva prihrana koju bacis ide tamo gde treba,u najjace i najrodnije grane,imas bolje provetravanje u redu,zemlja uz stablo ne zadrzava vlagu...
OBAVEZNO sacekaj lepo i suncano vreme za orezivanje,da se rez sto pre zasusi da ti ne navuce kakvu bolest,i kad orezes predji bakrom-Scudom...da dezinfikujes.
To je iz mog skromnog iskustva od prosle godine..:ppozdrav:
 
Ovo za orezivanje tih dodjih grancica i lista dole do zemlje sam cuo za Vilamet i ostale sorte koje se vezu ali nisam bio siguran kako to uraditi u Polki jer ce tu biti dosta stabala i ove godine a mogu da zamislim tek druge godine koliko ce biti.
Svakako cu to uraditi da bi imala sto bolje strujanje vazduha.

Kada mi preporucujes neku sledecu prihranu i kako folijalno ili?
 
Ljudi pozdrav, danas sam okopao maline, u prvoj godini je, niklo je negde oko pola, a ima koje tek izbijaju na povrsinu koje jos nisu ni izbile a krenule su iz korena. Sta predlazete, jel bi mogla neka prihrana, ili neko djubre da se baci, ali mogu samo folijarno nisam jos uradio kap po kap...Hvala...
 
Hahaha pa ljudi razumite me, ja sam takav a i upoznacete me kroz postove kada nesto krenem da radim hocu da radim kako treba pa na kraju ako ne uspe necu zaliti sto nije uspelo a ne da radim bezveze pa posle da pricam e da sam ovako onako uradio bilo bi bolje a ovako na vreme sve radim :D :D :D

Sada cu malo usporiti sa prihranom dok ne postavim sistem kpk pa cu onda malo tako da ojacam koren :D
Sta preporucujete kroz sistem koja vodotopiva djubriva?

@malimali
Ako ti nije tesko, vrati se neku stranicu unazad i vidi sta sam ja radio od prskanja i djubriva pa mozes i tako, jer niko mi do sada nije rekao da sam pogresio u preparatima sem u kolicini :D
 
@malimali, nije druže on preterao, samo je stavio prihrane i za tebe i mene i još 10ak ljudi ovde sa foruma, eto ako mi nismo pa da se nadje :)))

Šala mala Polkic, ne zameri ;)
 
Ljudi pozdrav, danas sam okopao maline, u prvoj godini je, niklo je negde oko pola, a ima koje tek izbijaju na povrsinu koje jos nisu ni izbile a krenule su iz korena. Sta predlazete, jel bi mogla neka prihrana, ili neko djubre da se baci, ali mogu samo folijarno nisam jos uradio kap po kap...Hvala...
Ako si ih dobro okopao onda si verovatno posekao one koje su tek trebale da izvire iz zemlje... Tako sam i ja prve godine pogrešio... U redu se malina plevi ručno i nikako drugo...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Jesu, ali sigurno bi izbile još više komada... Dakle, nema motike medju malinama

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Slazem se kolegom shonetom... I ja sam bio krenuo motikom, u fazonu 'znam otprilike gde su', medjutim posle 2-3 kucice gde bi bile izgubis orijentir. Jos ako ima trave dosta tek onda ne mozes da se pohvatas. Tako da sam ja prvobitno sve presao rucno, a onda sacekao jos malo do okopavanja. Pa cak i u tom nekom momentu kad je sve bilo cisto za motiku sam video da sam par komada zakacio :/ No, izbiju one posle opet al' ajd' sad sta da se radi :) To mu dodje kao kolateralna steta, za dobrobit svih ostalih kasnije ;)
 
Nazad
Vrh