Poljoprivredna predavanja-prezentacije u našoj okolini

Sajam privrede zapadne Srbije "SPREG 2016" od 6. do 8. aprila u Valjevu - izvor ekapija.com

Ovogodišnji, trinaesti po redu, Sajam privrede zapadne Srbije "SPREG 2016" pod sloganom "Istraži-Poveži-Postigni!" održaće se 6, 7. i 8. aprila u "Omni centru" u Valjevu.

Organizator, Regionalna asocijacija malih i srednjih preduzeća zapadne Srbije, najavljuje proširenje izlagačkog prostora sa novom trećom halom veličine oko 300 m2.

Kako je navedeno, na sajmu po prvi put predstavnici regije i grada Bijeljina

Sajam privrede zapadne Srbije SPREG u Valjevu već više od deceniju predstavlja centralnu sajamsku manifestaciju na teritoriji zapadne Srbije, na kojoj svake godine učestvuje preko 200 izlagača najrazličitijih delatnosti iz Srbije i Bosne i Hercegovine.

Sajam SPREG je dobra prilika da razne vrste proizvoda i usluga budu predstavljene poslovnoj i drugoj publici koje je svake godine preko 10.000 tokom tri sajamska dana. Primarni cilj ove manifestacije je afirmacija, promocija i predstavljanje domaćih proizvoda i proizvođača.

Prema rečima izvršnog direktora Jovana Grujića, najveća novost ovogodišnjeg sajma treba da bude proširenje izlagačkog prostora.

- U okviru "Omni centra" želimo da podignemo novu montažnu halu veličine 300 m2 jer su zahtevi privrednika za učešće sve veći. Da li će to tako i biti ne zavisi, naravno, samo od nas. Mislimo da nova treća hala čini sajam još značajnijim, otvara, dakle, nove izlagačke prostore ali i proširuje broj delatnosti koje će biti zastupljene na sajmu. Kad ovo kažem najviše mislim da poslove vezane za poljoprivredu – naglašava Grujić.

....
 
[h=1]Збор пољопривредника[/h]08.03.2016.
Пољопривреда
895_4962.jpg

Локална самоуправа општине Кањижа и Аграрна Унија општине Кањижа организују збор грађана дана 10. марта 2016 г., у четвртак у великој сали општине Кањижа у почетку 10.00 часова!
Теме стручних предавања:
1. Закон о пољопривредном земљишту и његове последице –Фремонд Арпад, народни посланик, члан републичке комисије за пољопривреду
2. Подстицаји Покајинског секретаријата за пољопривреду, водопривреду и шумарство – Молнар Виктор, помоћник секретара
3. Промоција НС Семе: кукурузних и сунцокретних хибрида – Немеш Роберт, Институт за ратарство и повртарство, Нови Сад
4. Заштита пшеница и јечма – Драган Маћош – менаџер за техничку подршку фирме д.о.о. БАСФ-Србија
Организатори срдачно очекују све заинтересоване грађане!

http://www.kanjiza.rs/ujlap/site/index-sr.html?id=895


Evo jedan lep predizborni skup u mom kraju.

Baš mi žao što ne mogu ići, garant će deliti bar po džakčić semena...

 
У четвртак, 09.06.2016. године биће одржан ДАН ПОЉА СТРНИХ ЖИТА И ОГЛЕДА ЗАШТИТЕ БИЉА, на огледној парцели ПСС Врбас, поред пута Змајево - Сириг (код аутопута)

- 10,00 - 10,30 окупљање учесника,
- 10,30 - 12,30 поздравна реч и разгледање огледа стрних жита и заштите биља,
- од 12,30 заједничко дружење уз ручак, у ресторану ''Јадран'' у Змајеву.

Очекујемо Ваш долазак !!!
:ppozdrav:
 
@ milankos

Slika nije postavljena, pa ako može da se napiše malo više podataka.
 
У четвртак, 01.09.2016. године биће одржан ДАН ПОЉА ЈЕСЕЊИХ КУЛТУРА - кукуруза, соје, сунцокрета и шећерне репе, на огледној парцели ПСС Врбас, поред пута Змајево - Сириг (код аутопута)

- 10,00 - 10,30 окупљање учесника,
- 10,30 - 12,30 поздравна реч и разгледање огледа,
- од 12,30 заједничко дружење уз ручак.

Очекујемо Ваш долазак !!!
:ppozdrav:
 
Pozivam sve zainteresovane da prisustvuju predavanju

Projekat finansiran od Uprave za agrarna plaćanja, Ministarstvo poljoprivrede i zaštite životne sredine

UTORAK 08.11.2016. god sa početkom u 18h

Tema predavanja
Razvijanje metoda istraživanja rezistentnosti štetnih organizama

Sala skupštine opštine Vrbas, Maršala Tita 89, Vrbas

Predavači:
Poljoprivredni fakultet, Novi Sad
Prof. dr Vera Stojšin, fitopatolog
Doc. dr Dragana Budakov, fitopatolog
Doc. dr Bojan Konstantinović, herbolog
Poljoprivredni fakultet, Beograd
Prof. dr Sava Vrbničanin, herbolog
Doc. dr Dragana Božić, herbolog
Institut za ratarstvo i povrtarstvo Novi Sad
Dr Goran Malidža, viši nučni saradnik
 
Danas sa početkom u 18h u osnovnoj školi prezentacija: pesticidi- Agrosava, AS Hibridi kukuruza i hibridne pšenice.
 
Sutra kod nas Pionir promocija. Rezultati od lane, hvalisanje sa prinosima, i onda slag na tortu ponuda za ovu godinu
 
U 8:30 je skup. A poznavajuci dosadasnje prezentacije pocece u 12 h...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Al je bilo vruce, taman umesto mora.
Video dosta poznatih clanova i upoznao clana Kristi1980 i mislim da je bio clan mladji decko mrsav sa bradom pitao me za Slavka i oranje, ali ne znam ko je decko. Nije Mladen87, njega uspem da prepoznam.
 
Al je bilo vruce, taman umesto mora.
Video dosta poznatih clanova i upoznao clana Kristi1980 i mislim da je bio clan mladji decko mrsav sa bradom pitao me za Slavka i oranje, ali ne znam ko je decko. Nije Mladen87, njega uspem da prepoznam.
Drago mi je sto smo se upoznali ali nismo imali prilike da se malo vise druzimo i popricamo,ali bice prilika bilo je zanimljivih masina na standu Titan-a...:bravo:
 
Nazad
Vrh