Polana

Neznam dal ti je loša slika ali deluje mi dosta žuta... I kod mene je padala kiša ali čini mi se nije takva
efb683dbe9cac465bf5471d7c3eaa171.jpg


Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
E sad možda je od kiše ali javiće se neko stručniji valjda
I ja u problemu.. Porezao pokosio oorskao quadris, decis, slavol i videh u mnogim žbunovima po neki izdanak se sprema da cveta
Šta snjima? Rezati do zemlje ili?
2a3c4f75ea567f8c0e56fb7942c036af.jpg


Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Ako su otrovi mislim da možeš da pokušap da malo spasiš stvari nekim prskanjem pročitao sam negde po forumima ali ne baš mnogo uspešno

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Mozes i da probas malo Trainer ili neke aminokiseline pre nego ides na drasticne mere, kosenje ili skracivanje, mozda se i oporavi. Uzmi najmanje-najjeftinije pakovanje 250ml pa probaj malo jacu mesavinu 50ml na 10l i vidi kako ce da odreaguje pa ako pomogne super a ako ne jbg najlakse je pokositi..
 
Kod mene za sad fino napreduju, sad su na nekih 60-70cm, mada ima delova gde malo zaostaju.Ono sto sam primetio je da se onaj smotavac ili savijac kako ga ko zove pojavio u nesto vecem broju nego prethodnih godina ,nije alarmantno ali obilazim i unistavam rucno..ovu pauzu u radovima dok su kise koristim da pravim one klopke za suzuki musicu od plasticnih flasa, mada sam malo uprostio pa ne prosecam flasu i ne lepim gazu nego jednostavno izbusim 10-ak rupica(flasa od Minakve je odlicna jer ima ono vece suzenje za rukohvat pa tu busim malo iskosa sa donje strane da ne ulazi kisa)kroz koje se siri miris.. sad jos da nas posluzi vreme.:ppozdrav:
 
E danas i ja posekoh sve izbojke na kojima beše krenulo da cveta... Teška srca
U principu lepo izgleda druga godina i nije baš ujednačena ima izbojaka od 60-100 cm..
Kad bi išlo neko sledeće prskanje ili djubrenje pošto od ovolike kiše netreba polivanja i djubriva ktoz kap pi kap

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Nemoj da ti bude ništa žao dobro si uradio... Evo i ja moje sve proredio...

I moja raste jako neujednačeno, takva je sorta ;)



- - - - - - - - - -

Evo ti vidi i ovo:

Ova što je krenula da cveta, pa kakav joj je koren i odakle raste...


 
Izrasle biljčice preko metar i pojavljuju se pupoljci.. Dali odmah prskati nečim pričitah u cvetu swich ili sačekati da se nešto rascveta...

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Koliko ide signuma u 10 lit vode,ili je bolje stavljati za povrsinu bez obzira na kolicinu vode?
Moze li switch samostalno protiv trulezi ?

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Ja prskam kantom prskalicom na baterije. 30gr. kesica na 30lit.vode su mi preporučili u apoteci

Poslato sa SLA-L22 pomoću Tapatoka
 
Koliko dajete prihrane na 200m duznih u polani 2-3 godina,trenutno idem sa oko 2 kg

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Ja na 100m pustim 500gr. U 500lit. Svaki drugi treći dan i po potrebi još vode

Poslato sa SLA-L22 pomoću Tapatoka
 
ne postoji lošija malina od sorte polana ako bi birao dva zla polka je dosta bolja od polane, to je jedan korov koji ne valja ničemu niti ukusa ništa. Malina vilamet je neprevaziđena ostalo su sve pokušaji. Pre svega da bih gajio polanu ili polku moras da imas jako puno vode i da joj staviš sistem kap po kap bez toga nemoj bez veze saditi malinu potrebno ti je dnevno na otprilike 700 sadnica a to je negde oko 10 ari 3-4 hiljade litara vode i tu količinu moras da joj dajes svaki dan jer moras jako dobro da je zadjubris da bi imala krupnocu a ako je ne zalivas ona izgori od jakog djubreta itd. ko ima vodu moze da sadi ja licno vise je nkada necu saditi a imam i vodu
 
Vilamet je bolja naravno cim je konzumna,polana je vise industrijska sorta mad moze i konzum(nije bas da nista ne valja)Kod nas u Vojvodini se gaje najvise polana i polka,ima i pokusaja vilameta ali dzaba kad nema otkupa

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh