Polana

Pozdrav.
Na jednom predavanju jedan poljoprivredni inzinjer je pricao o orosavanje maline.
Ja za ovu sezonu pripremam mikroraspskivace za poboljsanje miroklime i za hladjenje maline. Cak je pricao da najbolje raditi u najtoplije sate . Ne sme dugo nego u vise navrata.
Sta je vase misljenje o ovome?
 
lajbi
cuo sam i ja tu pricu sa orosavanjem zbog rashladjivanja ali nisam siguran kako bi se ponasala biljka neznam plamenjaca ili koja vec muka
ali mozda iskusni daju neki komentar ili da probamo letos:sta:
 
Ja sam prošle godine testirao na jednom delu, ali uveče kad zadje sunce. I bilo je ok. Bar 30% življa u odnosu na onaj deo što nisam orošavao.
 
Ja sam prošle godine testirao na jednom delu, ali uveče kad zadje sunce. I bilo je ok. Bar 30% življa u odnosu na onaj deo što nisam orošavao.
Proximus.
Hvala na tvoj savet. Ja cu pisati ovom inzinjeru email i pitacu ga jos jednom kako je on ovo mislio. Doposovali smo se pre par godina ,pa valjda ce mi dati neki odgovor.
 
Zalivanje je najbolje raditi rano ujutro (u zoru). Tada je biljka najspremnija da prihvati vodu i maksimalno tu vlagu iskoristi.
Mišljenje je da je uveče bolje jer se voda duže zadrži u zemlji, ali to je samo vizuelni efekat. Istina je de vlaga stoji duže, ali samo na površini, na onom delu koji mi okom vidimo.

Orošavanje je najbolje kasnije uveče kada se list ohladi. Tada lepo upije vlagu i drži je tokom čitave noći.
Orošavanje po suncu izazvao bi veliki broj problema.
 
Zalivanje je najbolje raditi rano ujutro (u zoru). Tada je biljka najspremnija da prihvati vodu i maksimalno tu vlagu iskoristi.
Mišljenje je da je uveče bolje jer se voda duže zadrži u zemlji, ali to je samo vizuelni efekat. Istina je de vlaga stoji duže, ali samo na površini, na onom delu koji mi okom vidimo.

Orošavanje je najbolje kasnije uveče kada se list ohladi. Tada lepo upije vlagu i drži je tokom čitave noći.
Orošavanje po suncu izazvao bi veliki broj problema.
Svakako cu saslusati Vas. Jedino mi jos to interesuje koliko bi trebalo dugo raditi orosavanje. ?
Inace sam pisso ovom inzinjeru o ovoj temi cim dobijem odgovor podelicu sa vama.
Pozdrav
 
Pa ja sam orošavao svako veče kada je temp. bila preko 35'c... Ili varijanta gde sam jedno veče orošavao, a drugo zalivao, onda opet sutra orošavao i tako... Ali sve posle 22h... Sisteme kpk sam puštao od ponoći pa nadalje...
 
Dobio sam odgovor od inzinjera
,, Orošavanje se radi u toku noci I u ranim jutarnjim satima, da se podigne u toku dan vlažnost vazduha koji tako obara temperature u najtoplijem delu dana. ,,
Ja cu isprobati svakako
 
Koliko prihrane pustate za drugu godinu ? Jel ide duplo vise nego u 1. ?

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh