Pogon na zejtin

Tako i ja pola-pola, i ide lepo... gde uzimaju hladno cedjeno ulje? i koliko ono moze da stoji da se ne ukvari ili sta vec?.... i gde se i za koje pare dovijas za jeftinije gorivo? :osmeh: moze na pp odgovor :ppozdrav:.
Da ti odgovorim na prvi deo pitanja,mada sam vec bio napisao da u selu par ljudi imaju prese za hladno cedjenje ulja i kod njih se vecina snabdeva uljem jer je jeftinije dosta nego po radnjama.Postoji i opcija da im odneses svoj suncokret,soju ili sta vec oni ti iscede i 30% ulja je njihovo 70% ti nosis kuci.Znaci u opticaju su razne varijante pa kako kome stima.:osmeh:Na drugi deo pitanja odgovor imas na pp:ppozdrav:
 
Dali je neko probao pogon na pregoreno ulje (ono kad ispustis staro ulje iz masine) sa neki 50/50 ulje/dizel soodnos?
 
Dali je neko probao pogon na pregoreno ulje (ono kad ispustis staro ulje iz masine) sa neki 50/50 ulje/dizel soodnos?
Probao ja,ide isto kao i na klasicni dizel.Medjutim nisam puno toga potrosio jer nemam toliko preradjenog ulja a i sve zavisi koliko je ulje preslo,kako je filtrirano.
 
Sto ce motor kaput manje-vise, nego sto ce i vozac kaput zbog otrova iz auspuha koji tom prilikom nastaje.
Pa posle nam za kancer kriv monsanto, sindzenta i amerikanci.....
 
član @stalker je objasnio da nesmemo to ni slučajno da radimo,nalazi se u temi ulja i maziva
 
Pa kad tako nekima padaju sjajne ideje zašto onda to odmah i ne ostvare nego traže aminovanje od drugih ljudi? Ako jedeš šta jedeš onda jedi i ćuti.
 
Nazad
Vrh