Podrivanje zemljišta

Slučajno naleteo na snimak. Evo šta je podrivač, kad taj zapne i 600 konja proklizava... A koliko sam uspeo da vidim i ovaj nema sigurnosne šrafove...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
E tako se radi sa podrivacem ,lagano pa i ako zapnes on zaustavi traktor i nema kidanja,a i ne treba sigurnosni sraf(y)(y)
 
Ma ja kolko sam video ove nase jugoslovenske stare podrivace ni jedan nije imao te sigurnosne sarafe, vukli ih '' marsovci'' sa 8 velikih tockova i nisu nigde vareni.
 
Nema tu šta puno da se argumentuje. Pogledaš ove što se kod nas prodaju i pogledaš ovakvo nešto sa snimka. Za ove igračke kod nas moraju sigurnosni da je ne bi sa njive nosio u prikolici koja ima metalni patos.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ako je sa traktorom sve u redu ili će šlajfovati ili će se ugasiti...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Kod plugova (a najvjerojatnije i kod podrivača) problem je učestalo pucanje sigurnosnih šrafova, jer tada dolazi do deformacije rupe, koja se raširi, i tad šrafovi pucaju sve češće, i onda kad ne bi trebalo. Taj sistem nije predviđen da se radi na silu i mijenja šaka šrafova svaki dan kao što većina ljudi radi. Jednostavno treba prekinuti posao i čekati bolje uvjete. Zato je najbolji auto reset sistem s oprugama.
 
Gogo, potpisujem. (y)

Vidio sam zanimljivo, a ne puno skuplje rješenje na Croagro sajmu. Donji vijak je izrazito moćan (više od M30), a gonji je ugrađen u smjeru traktora. Na taj način je sigurnosni vijak opterećen vlačnom silom, a glavni ima dvoreznu vezu (smik) i samim time su izbjegnuti problemi od eventualnog proširenja ušica. Podrivač je bio baš masivni i sad mi je žao da nisam poslikao.
 
Ima li neko iskustva sa podrivanjem na parceli koja se prvo uzorala?
U pripremi prethodnog voćnjaka sam podrivao u "X" (iz coska u cosak) pa oranje na 40 cm, dok me sad drugar savetuje obrnuto...
 
Ako podrivaš na nekih 70-ak cm onda oranje može na dubinu na koju želiš zaorati gnojivo. Kad bi na podrivaču imao deponator za gnojivo, nakon podrivanja bilo bi dovoljno i plitko oranje (do 20 cm).
Na izoranom traktor nema gripa i podrivanje se ne bi moglo odraditi nakon oranja. Možda tvoj kolega misli na gruber, a ne na podrivač.
To je samo moje logično razmišljanje i možda nisam baš 100% u pravu.
 
Ako podrivaš na nekih 70-ak cm onda oranje može na dubinu na koju želiš zaorati gnojivo. Kad bi na podrivaču imao deponator za gnojivo, nakon podrivanja bilo bi dovoljno i plitko oranje (do 20 cm).
Na izoranom traktor nema gripa i podrivanje se ne bi moglo odraditi nakon oranja. Možda tvoj kolega misli na gruber, a ne na podrivač.
To je samo moje logično razmišljanje i možda nisam baš 100% u pravu.

Tom logikom sam se i ja vodio...
 
Ako odradis podrivanje,sta ce ti posle oranje?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Ja podrivam samo redove kuda sadim voce,sirine 2,2 metra,ono izmedju nista neradim,to podrijem u drugoj ili trecoj godini jer tek tada zila moze porasti do tvrdog zemljista.Tako da mislim da je podrivanje cele povrsine pri pripremi njive za sadnju bespotrebno

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Otprilike ovako nemam bolju sliku
1d146ea625641bed6ffcc1621fc67e51.jpg


Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Pa i djubre nije potrebno dok vocka nestigne na rod,u veoma malim kolicinama pri sadnji

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh