Podrivanje zemljišta

mixer87kac

Član
Učlanjen(a)
28 Feb 2015
Poruka
3.133
Slučajno naleteo na snimak. Evo šta je podrivač, kad taj zapne i 600 konja proklizava... A koliko sam uspeo da vidim i ovaj nema sigurnosne šrafove...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

obradmiki

Član
Učlanjen(a)
26 Maj 2018
Poruka
408
E tako se radi sa podrivacem ,lagano pa i ako zapnes on zaustavi traktor i nema kidanja,a i ne treba sigurnosni sraf(y)(y)

diesel d-60

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2012
Poruka
2.097
Ma ja kolko sam video ove nase jugoslovenske stare podrivace ni jedan nije imao te sigurnosne sarafe, vukli ih '' marsovci'' sa 8 velikih tockova i nisu nigde vareni.

mixer87kac

Član
Učlanjen(a)
28 Feb 2015
Poruka
3.133
Nema tu šta puno da se argumentuje. Pogledaš ove što se kod nas prodaju i pogledaš ovakvo nešto sa snimka. Za ove igračke kod nas moraju sigurnosni da je ne bi sa njive nosio u prikolici koja ima metalni patos.

mixer87kac

Član
Učlanjen(a)
28 Feb 2015
Poruka
3.133
Ako je sa traktorom sve u redu ili će šlajfovati ili će se ugasiti...

Gogo7441

Član
Učlanjen(a)
7 Jan 2018
Poruka
262
Kod plugova (a najvjerojatnije i kod podrivača) problem je učestalo pucanje sigurnosnih šrafova, jer tada dolazi do deformacije rupe, koja se raširi, i tad šrafovi pucaju sve češće, i onda kad ne bi trebalo. Taj sistem nije predviđen da se radi na silu i mijenja šaka šrafova svaki dan kao što većina ljudi radi. Jednostavno treba prekinuti posao i čekati bolje uvjete. Zato je najbolji auto reset sistem s oprugama.

iwanho

Član
Učlanjen(a)
15 Feb 2009
Poruka
685
Gogo, potpisujem. (y)

Vidio sam zanimljivo, a ne puno skuplje rješenje na Croagro sajmu. Donji vijak je izrazito moćan (više od M30), a gonji je ugrađen u smjeru traktora. Na taj način je sigurnosni vijak opterećen vlačnom silom, a glavni ima dvoreznu vezu (smik) i samim time su izbjegnuti problemi od eventualnog proširenja ušica. Podrivač je bio baš masivni i sad mi je žao da nisam poslikao.

Vrh