Podrivanje zemljišta

Pričalo se o potrošnji goriva. Pročitaj sve redom...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ide"malo"teze...
IMG_20191117_192314886.jpg
Ovo kvalitet šrafova 10.9?
 
Jel to neko bas dobro ozvucenje xd ili je 1221 nesto tisi u kabini od klasicne 82-ke ?.
Inace ne mislim da je ovo pravo podrivanje kao razbijanje pluznog djona i dublje,svi ti podrivaci imaju dosta gusto postavljene organe pa i mesaju solidno zemlju od gore,time su i dobra zamena oranju.A mozda i jeste podrivanje.
 
Strucnjaci ce da kazu da ovo sto mi radimo nije podrivanje. Pravim podrivanjem se smatra rad sa podrivacem koji ima prave radne organe i skoro da se i ne primeti da je prosao jer ne mesa zemlju. Mozda ovaj tip podrivaca sto mi koristimo ne raz*ebe skroz pluzni djon ali ga *ebucka i sto je bitno ne stvara novi kao kod oranja kada se gazi dno brazde, a ujedno i obradi zemlju sto nama odgovara.
 
Ja sam sam rekao zbog komentara u vezi vlage, da mozda ne radi na dubini ispod pluznog djona da bi razbijao isti,nego samo zamena za oranje ,znaci nekih 30-ak cm dubine,ali opet ne moze se preko snimka videti koliko duboko radi.
 
Ne znam sta je ovo kod mene ide kao u sir, upaljeno kukuruziste na 45-50cm 9kmh, potrosnja i dalje 7l/kj. traktor uziva, mozda kod mene nema pluznog djona🤔 ili ovo sto ja radim nije podrivanje😁
 
Nisam snimao na kukuruzistu al od prilike za nijansu teze od ovog.
Tu Dragane pretpostavljam da ce uci setvospremac na prolece?
Drljaca u tim stapovima gusila bi u prvih 20 m.
Mi smo doneli odluku o kupovini drljace ( Agrofour 6 m ), doduse jos plug radi svoje, ali ako nameravam raditi gruberom ili podrivacem onda cemo verovatno nilaziti na poteskoce sa drljacom.
 
Nazad
Vrh