Podizanje zasada višnje

Kolege, da li je neko od vas, koristio SAN za voce i kako se pokazao na jugu Srbije? 10 evra dzak od 25kg...
 
JUCIN druže ne brini i moje su tako orezane,isto rezao inženjer vocarstva.biće to dobro
 
Ma opusteno, nije toliko strasno...
Jaka je to sadnica vidi se, na prolece kad krene kroz zelenu rezidbu ces sve ispraviti...
Vidi nekog dobrog coveka koje se razume i neces imati nikakvih problema....
A i sve je skola, svaki neuspeh ke korak blize uspehu... tako to posmatraj, nerviranjem ne mozes ni jedan problem da resis...

A najbolje da ti neko od ovih dobrih rezaca ukratko obajsni kako treba da izgleda orezana visnja u 1-2 godini... pa sam da se ucis...
Ja npr, ostavljam 3-4 grane na svakoj strani sveta, znaci glavno stablo visine oko 0.8m i 3-4 grane duzine priblizno 0.5m

Hvala prijatelju na ovim recima ohrabrenja,u zadnje vreme ucim se samo na svojim greskama,sto je bas utesno!:bravo:

Pomenuli ste pojacano djubrenje azotom,koliko bi to sada trebalo po sadnici rasturiti,dobile su po 300 gr.NPK djubriva .
 
@jucin
Lose jeste orezano, ali nije katastrofa. Sta sam sve vidjao ovo je solidno. Moram uslikati jedan "vocnjak" iz susednog sela da vidite sta je lose rezanje.
 
Dobro je jedino što se vidi da su voćke jake pa će pošteno da se razgranaju, ali kao što rekoše letnja rezidba polovinom juna, ne kasnije, obavezno, s tim što bih ja odmah od starta gde krenu dve jake jednu skidao bez da čekam jun.
 
Ja nisam iz Poreckog kraja ali sam blizu. Stvarno mi nije jasno da neko ide po Srbiji, prica pricu i ovako ljudima formira vocnjake. Porecje jeste imalo svoje ogromne zasade ali ih nisu radili strucnjaci iz kancelarija vec obicni radnici koji su tu ispekli zanat. Bas bih voleo da mi posaljes na PM ime i prezime doticnog posto ih dosta iz tog kraja znam. Elem, ne sekiraj se za vocke da se sve ispraviti. Moj neki savet ti je 300 gr ana po stablu krajem marta eventualno pocetkom aprila pa posle mesec dana to isto ponovi.

PS. Sve mogu da razumem ali zasto je vodjice onako zaseko???
 
Zato sto je smrad, i zato sto nije skoro dobio dobre batine...
Mnogo mi je zao kad vidim da neko ko je dobar naidje na nekog kretena koji mu naprimer ovako oreze voce...
 
Poslednja izmena:
Ajde sada,majstori,HELP,pokazite mi na ovim neorezanim vockama sta treba uraditi?Ali profesionalno!



Ova 4 reda od sume su mi se nacisto osusila zbog vode!U pravcu ovog reda trebam iskopati kanal i spojiti ga sa onim poprecnim,a za sve ove zajebancije mi treba gomila para.
[url
.
Secite onim raznobojnim crticama sta da odfikarim.


Kanal dubine 1 metar pun vode koja nema gde da ode!Tamo na kraju ovog kanala trebam iskopati jamu gde bi se ova voda slivala.
 
Poslednja izmena:
Kanal dubine 1 metar pun vode koja nema gde da ode!Tamo na kraju ovog kanala trebam iskopati jamu gde bi se ova voda slivala.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Šta je na kraju ovog kanala, tamo iza šume..? Da li je reka ili se meni čini..?
 
Kanal dubine 1 metar pun vode koja nema gde da ode!Tamo na kraju ovog kanala trebam iskopati jamu gde bi se ova voda slivala.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Šta je na kraju ovog kanala, tamo iza šume..? Da li je reka ili se meni čini..?
Ma ne,prijatelju,nema reke na 10 km!e da je reka ne bih ja vas ovde gusio nekim mojim problemima,vec bi stvar bila resena!
 
Posusile su se, druze, prva 4 reda,skraja na kraj reda!!!To je nekih 100 tinak komada!A najgore od svega toga je to sto za ovaj deo parcele nemam resenja,mislim resenje postoji ali ja za takvu drenazu nesto BAS nemam VREMENA::novac::!!!!!
Sad pogledah zadnje 2-3 strane pa videh i orezivanje i ostatak - pa bre baksuze moras da zviznes neku ciganku bez zuba da te maler prodje ::namigivanje::
Ne sekiraj se, sve se to da ispraviti a sto se ne ispravi i to ce da rodi, mozda vegetaciju 2 kasnije ali ce roditi.
Prva slika slabo se vide one donje bocne grane, njih skratis za 1/3 da ti zadnji pupoljak bude prema dole, gore vidim 2 jake grane i slabu vodilju
Desnu bih ostavio kao vodilju (ne diras je nista), tu srednju slabu izbacio, a levu odsekao na cep jer je jaka
Druga sve ok, skrati bocne za tu 1/3 malo ih pospustaj ako imas volje i ok
Cetvrta slika: ona desno grana je malo nisko, e sad ili je izbaciti ili je mozes ostaviti pa nek obe budu (mada tu ce ti reci to nikako ko postuje oblik) skelet i na svakoj bocne ostavljas one koje idu prema van, vodilju opet ne diras skratis bocne za 1/3
 
Poslednja izmena:
Sad pogledah zadnje 2-3 strane pa videh i orezivanje i ostatak - pa bre baksuze moras da zviznes neku ciganku bez zuba da te maler prodje ::namigivanje::
Ne sekiraj se, sve se to da ispraviti a sto se ne ispravi i to ce da rodi, mozda vegetaciju 2 kasnije ali ce roditi.
Ovo za ciganku nisam znao,a kada bih znao da je to resenje,eh,blago meni:bravo:.Ma znam druze da ce se sve nekako skockati,ali me stigli svi problemi ,tj novcano a to nisu male pare.Ja zivim od neke bedne plate,a trazim onu stvar gde mu nije mesto,izvinjavam se za :off_topic:
 
sljiva se susi i sa tresnjom bi se desila ista prica,za drenazu nemas vremena sto znaci ni za jabuku a ni za krusku,jedino ti ostaje da probas sa sljivom ili da kupis mladj sarana i po koju vrbu
 
Nazad
Vrh