Podizanje višegodišnjih zasada

Znači ipak ide za probu vilja ispod 2 metra. Jesi ubacivao kakve oprašivače? i što preferiraš samo sejanac, što ne i na dunji nešto?
 
2 reda karmen ,redovi idu 4-1-4-1-4
Sejanac samo zbog viska kalcium karbonata u zemljistu, da je drugacije, radi bih sadio na dunji i manjim rastojanjima.

Pa prelomio sam i spustio rastojanje ispod 2m , pa kako bude
 
Koliki je to višak karbonata? I što si se odlučio samo za karmen kao oprešivač?
 
Vrti se oko 10% , kako gde , negde vise , negde manje.
pH oko 8

Planirao sam Karmen i Pakams ,ali kako Pakams skoro niko ne radi , sad je samo Karmen , neki plan mi je da na sledecu jesen prosirim za jos koji red , pa ce tu ici Pakams ,ako sve bude islo po planu.
 
U svakom slučaju nek ti je sa srećom, mada si trebao probati neki red i na dunji (mislim da bi do 10 moglo da ide). P.S. Kolika ti je ukupna površina pod kruškom sad zasađena?
 
Bojceticu svaka ti na mestu,berba i prodaja ubijaju.Sve ce to biti lepo dok rusi budu kupovali.Kod mene u okolini zasadjeno je sigurno 100h jabuke,to moze i Shale da potvrdi sta ce tu biti ko zna.Shale jel se sade maline kod vas?
 
Da kod nas u okolini se samo jabuka sade, na to mislim u Slankamenu... Kod mene u selu ima nešto trešnje i kruške i jabuke
Malinu niko nesadi, jer je kod nas jako velik prolem sa radnicika, dosta njih ide u Slankamen, a dosta ih i radi u jabukama Ane Ivanovic.
 
I Ana Ivanovic ima jabuke posadjene?!
e, da ga j....m bas, prelazim na mango i papaju!!!!

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
dok ima kolicine i kvaliteta ima i kupaca,nije problem u velikoj povrsini,jer kupcima odgovara konstantna kolicina na jednom mestu a ne da se setaju i jure tamo vamo,zato mali proizvodjaci i prave udruzenja da bi izasli na trziste sa velikom kolicinom i bili zanimljivi
 
KAo jedan od vlasnika se spominje i ana Ivanović, tj. njen novac je ulože. Kole im je iznajmio zemljište, ko je još tačno upleten, ko zna. Inače površina je oko 150-ak hektara u full sistemu sa protivgradnim mrežama, navodnjavanjem...
 
@Dejaaa
Znam vrlo dobro koji je to posao i koliko mi napora iziskuje. Ljudi misle da su to kukuruzi, uletis kombajnom i poradis za dan 30kj. Mi smo imali jabuku kada nisu postojali ni Atos Fructum, ni Delta, ni Ciric u Titelu, ni Ridjica, ni Milicic, a sada i Ana Ivanovic. Problemi su mnogi, ja kao problem vidim pad cene na cca 20din za prvu klasu u nekim predstojecim godinama. Idem na 3 pijace i vidim situaciju. Robe ima previse, kupaca sve manje. Jabuke idu na 45 maks 50din sada za prvu klasu u maloprodaji ko hoce da prodaje i da cisti skladiste. 60din sam probao i ne ide, padne mi prodaja na 30%. Cene u Makedoniji su jos losije, njima je losija jabuka kvalitetom i ajdared im placaju 20 ceni na veliko. To je toliko krs cena da nemam komentar za dalje.

Ove godine se desilo zbog dobrog roda generalno da suboticke hladnjace su SVE pune, dok Rusi nisu povukli nekoliko desetina slepera robe. Da se to nije desilo ja ne znam gde bi se skladistila jabuka. I da svako napravi hladnjacu i skladisti svoju robu, ogromna je kolicina koju neko treba da pojede.

- - - - - - - - - -

Jos nesto, imam secaj da Ruske firme, pre svega Magnit navlace na hiperprodukciju. Oni 2 godine drze dobru cenu da bi ljudi se navadili i posadili. Onda se cena spusti na cca proizvodjacku cenu i njima super. Ne moraju da se cimaju oko proizvodnje a plate skoro isto. Kriterijum se toliko podigao da isto je 1 klasa samo jabuka kao na slici. Kada smo pocinjali, ajdared je isao sve redom se bralo u gajbe. I sitno i krupno i sve je islo po ceni od cca 30euro centi. Sada kada izvucete pola da vam bude prva klasa udarete se u zadnicu nogama, a ostatak ide u industriju po ceni 5-6-7din. Na 5din se gazi traktorom, jer radnik ne moze da zaradi sam sebe.

- - - - - - - - - -

Jos nesto vol2, ako budem sadio jos nesto to ce biti kruska. Manje rodi, lakse je skladistiti manje roda, a ocekujem da jabuka toliko padne usled hiper ponude da ce to biti ispod proizvodjacke cene. A posebno su mi zanimljivi svi plodovi lesnik, orah, badem. Skup kilogram robe, lako cuvanje.
 
Vrlo je zanimljivo razmišljanje da dosta malih (manjih) proizviđaa razmišlja o sadnji kruške. I sad se tehnologija proizvodnje podigla, tu presvega mislim da Erviniu da se može držati pod kontrolom, jer ona previ najveće ekonomske štete na krušci...

P.S. Ja su u tom pravcu već jedno 2 godine dvoumim da krenem malo ozbiljnije...
 
Upravo tako, inače je kruška deficitarna roba, a u proizvodnju se ulazi ili hobi pa šta bude ili skroz profesionalno i malo veće površine da može da se isfinansira stalno prisustvo zaštitara... Sa kruškom sredine nema.
 
Burazer ima 2h krusaka.Ervinija i buva ga cele godine j.bu.Posle berbe 2 nedelje max mu stoji kruska u hladnjaci,odmah dodju kupci.I opet ti je Bojceticu svaka na mestu i za jubuku i sa lesnike i ostale vocke.Mada mislim da je na lesniku spora zarada
 
Nazad
Vrh