Pneumatske sejalice za kukuruz

Bio danas prijatelju da spartamo kukuruz,a sejao mu je veliki gazda iz sela sa nekom kao fensi sejacicom i valtrom,posteno naplatio 2400/kj ja kad sam video nisam mogao da verujem kao prvo sklop nista nije bolji nego sa mojom olt-sejacicom,izgleda nezna ni za sta mu sluze dugmici u traktoru pa se ucio,iskreno nemam pojma ali krenuo prvi prolaz pa jedno 15m pred kraj reda podigao masinu pa vrati 2-3m pa opet krene ali slabo ciljao pa omasio malo red,onda kad je zavrsavao parcelu pa opet isto. Nisam ja neki ekspert i ja se jos ucim ali ovako jos nisam video,steta pa nisam slikao

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Video sam ja veoma fensi sejalicu koja ima potisak 300 kg po bateriji i.može da seje 20 km/h a da nije posejela u zemlju pored puta. Ako ta ne može da upuca seme u zemlju onda koja može.
 
Video sam ja veoma fensi sejalicu koja ima potisak 300 kg po bateriji i.može da seje 20 km/h a da nije posejela u zemlju pored puta. Ako ta ne može da upuca seme u zemlju onda koja može.
Sa takvom se on hvalio ali iskreno sumnjam da je to ta,ako je onda imaju dvojica u selu takve ali nisu iste marke

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Može svaka sijačica posijati , a olt nodet sa najboljim rasporedom , ako ćeš orati ujesen i to "kvalitetno" , pa zatvarati brazdu , pa spremati njivu i to da bude sve isto do dubine 15akcm , najbolje rotodrljaču za povrće da se to izmiksa fino ,.. Ko još ima volje za to ?
 
Jel ove sejalice ne mogu vise skupiti baterije,tj ostane uvek taj razmak u sredini ?.
 
Ima li neko iskustvo da li uzeti nov raonik za ulagač semena za olt sejalicu:



Ili hoće kovač na stari raonik ulagača da pokuje i navari feder platnu od 3 cm?
 
ја сам узео нове избушио ми човек рупе на стубној занитово и терај.Сад шта је дуготрајније то не знам.
 
Nazad
Vrh