Pneumatske sejalice za kukuruz

Sijem suncokret i krajnja desna baterija mi malo malo ne uhvati po 3 zrna zaredom, a često preskoči po jedno..
Moguće je da mi pravi problem gomilanje zrna, stvarno ne znam šta bi drugo moglo biti, ali opet da pravi problem samo na jednoj bateriji, to mi nije jasno..
Ima li kakvo brzo rješenje za taj problem?
Ili da smanjim razmak u redu
 
Kad sam se pogadjao za traktor kod trgovca, ja zapeo za jedan koji nije bio na oglasu, nije na prodaju... kaze cova: "bato nezgodno mi da ti prodam ovaj traktor, zena voli da ga tera"
rekoh sta ti je covek kavaljer, u svakoj situaciji o zeni misli

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sijem suncokret i krajnja desna baterija mi malo malo ne uhvati po 3 zrna zaredom, a često preskoči po jedno..
Moguće je da mi pravi problem gomilanje zrna, stvarno ne znam šta bi drugo moglo biti, ali opet da pravi problem samo na jednoj bateriji, to mi nije jasno..
Ima li kakvo brzo rješenje za taj problem?
Ili da smanjim razmak u redu
Crijevo vakuma negdje pusta ili gubi vakum kad ne kupi zrna na ploce, a i ako promjenis taj disk na drugu bateriju , to bude na drugoj bateriji, vecinom je problem da nisu dobro mjesaci postavljeni.
 
Kupio sam ovog proleća Irtem pneumatsku sejalicu, okolnosti su bile takve da od dodatne opreme nisam mogao da biram, nego je sa fiksnom gredom i ostalom standardnom opremom, bez kutija za đubrivo. Evo sad nakon što je izniklo sve, koliko sam mogao da vidim- nije najpreciznija u razmaku, ali nisam ni očekivao da štancuje seme na svakih 20cm fix, a nisam ni išao metrom po njivi da proveravam. Imao sam većih problema, u setvi kukuruza. Desilo se da nisam znao za koju ću se sejalicu odlučiti, 4R ili 6R i nisam na vreme naručio el. kontrolu setve. I onda se desilo. Negde u ćeliji se seme zaglavljivalo, pa mi nije posejala recimo celi red, pola duži, po nekoliko metara... Na prvoj parceli je najgore jer nisam silazio odmah, posle sam silazio stalno i bolja je situacija, ali ima neposejanog skoro na svakoj parceli. Šteta od cca pola kj na ovih 28kj pod kukuruzom. Ne može jedna godina da prođe bez gluposti, a nemam ni koga da krivim jer sam krivac ja :ROFLMAO:
 
нема ту правила све што се окреће и што је повезано може из неког разлога да заштопа а да се одма не примети зато је она ту
 
[mention]Arkadije [/mention] Nije bitno dal’ je nova ili stara sejalica, itekako kontrola znaci... Sejem jedan dan, kontrola signalizira da 4-ta baterija ne seje, sidjem dole kad ono deklaracija, glupost, al’ da je nisam imao ko zna kad bih primetio... Ima dana ne izadjem mozda dva, tri puta iz traktora u toku dana, i to sve zahvaljujuci kontroli...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ko bi rekao da na novoj sejalici treba kontrola setve ....
To sam rekao i ja, i prvog dana porekao, zato i pišem ovo. Ideja je bila da ide i el. kontrola setve, ali sam sve ostavio za zadnji trenutak i naravno da niko neće da prihvati od danas za sutra. Zato sam i rekao da sam ja krivac.

Što se tiče propusta u setvi, i tu sam ja kriv jbg. Celi dan sam proveo prvog dana setve oko sejalice i mislio sam da je dosta. U suncokretu je bilo ok, nije mi se dešavalo kao u kukuruzu, ali nikad ne znam na čemu sam. U kukuruzu sam primetio nakon 2-3kj, i mislio sam da je do semena, da ne klizi niz grlo zbog tretmana semena, stvarno nije bilo glatko seme. Nije mi palo napamet da otvorim ćeliju i pogledam- postoji neki jbeni pregradni lim koji je bio postavljen za najsitnija semena. Inbusom se šrafi u tri visine, zavisi od vrste semena, a sam pad semena je u obliku slova L pa tako, kad je na najsitnije, seme kukuruza nema šanse da pada u ćeliju neometano i uvek.
 
Bilo bi dobro Sale da posle ove setve ukažeš u najkraćem tvoje zapažanje i ujedno skreneš pažnju ostalim forumašima gde treba da paze kad rade sa takvom sejalicom. Upravo i postoje ovakvi forumi.
 
Pa i jesam ukazao, na jedino što član CvejaPO nije ;)
Naime, postoji video zapis što je naš član uradio još prošle godine (hvala na tome!), baš za ovu sejalicu:
Onaj pregradni lim se vidi na snimku na 9:05 sa desne strane. Za kukuruz, naročito ako je krupnije frakcije, obavezno se digne na gore za stepen ili dva.
 
Na gaspardu ,na koje brojeve onaj podesivac skidaca sjemena stavljate za krupniji,sitniji kukuruz a kolko za soju ? Ono svana sto se podesava od 1 do 10?
 
Kod mene ima do 12. Uglavnom mi stoji na 10 i za kukuruz i za soju. Ako je sitnije seme onda za jednu ili dve rupe smanjim...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Kolege veliki pozdrav. Citam uredno sve postavke,nisam jos dosao do zaključka sta je problem kod mene. Inace imam Maju 4 reda za kukuruz, ploče su sa 22 rupe. Novu smo je kupili 2003. Radio sam sebi i usluge, i dan danas. Pre par godina mi je počela nekada da na ploči tj rupi nema zrno kukuruza u radu, u toku rada ploča se okreće radi sve super, ali se desi da omasi 2 zrna i 2 prazne rupe prodju prazne. Sta vi mislite da je u pitanju i sta treba da radim??

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh