Pneumatske sejalice za kukuruz

Kolko ja samo mastam da mi markir bude na sredini traktora, pa valjda svaku setvu :) ali nemam mogucnosti, bio bi previse izvucen i 99% ne bi izdrzao to opterecenje. A ne daju komsije da se promene igracke

To sam i ja mislio al racunam kad su ih vec ostavili tako dugacke onda verovatno tome sluze.. Kad ih izvucem koliko mi treba ostaje jos 60cm u gredi. Videcemo kako ce se ponasati.

Nemam livac sejalicu al mogu reci da ako ne mozes da pricas dok turbina vrti onda su otisli lezajevi 😂
 
Aki ti ih iz grede izvlačiš?
Kako onda u transport???
Ja sam skratio i gredu skroz do zadnjih baterija
Markire imam prepravljene da idu ravno kao na majevici
Ovi radim drugaru da ide sredinom traktora
Slično kao na majevici glomazna osovina fi30, dužina čaure gde je krak 150mm pojačano kosnicima
6ad569dfd66ba7510ee88e9feda7bb13.jpg
ebc7788f15bcd4011018716c0c3eef52.jpg
5efc7228464f32e8c3c82e0a5306ffd4.jpg
340babe21e2e4d02c659b6a87236832a.jpg
7859a0782f7e5bd0a54a03d0ef5c79db.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da i grede ih izvlacim... Kad zavrsim sa poslom samo ih uvucem u gredu zategnem sraf i idemo dalje.
Ja jos nisam sejao pa mi sve jedno dal cu da gazim marker ili da ga pratim sa njuskom traktora.. Svi me ubedjuju da je ovako bolje pa cu da probam kad vec moze.


Uvlacenje ide malo teze jednom rukom 😁
 
Imaš 145cm te 45x45mm cevi sa svake strane to znam sigurno
Nikad ih nisam kući koristio na sredinu jel ima bandera, drveća i čuda po njivama
Zato sam i napravio makaze i pneumatski klip koji prebacuje, i kad okrećem da oba budu dignuta!




Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
to i ja razmisljam kako cu na krajevima gde ima zbunja i drveca ,i jos razmisljam kako onda kad treba dodati 1 ili 2 reda ..nije u redu da vozim komsiji po njivi :ROFLMAO:...
Meni se bas svidjaju te makaze al nemam je nesto mnogo sejanja sad da prepravljam al videcemo ko zna :D
 
Pozdrav!Dali mi neko moze reci gde nabaviti raoni ulagac za dubrivo?U pitanju je nodet sejalica.Pokidao sam jedan ulagac,nekako smo ga resili al bih da ga zamenim.Pla-met je to ranije imao u ponudi medutim sad sam nazvao i nemaju.
 
Jedna MAJA stigla na pregled neki dan kupljena, raoni ulagač novi tip OK osovine
Ima potrošnog da se zameni i ubaci elektrokontrola setve
1b084e57da19e71dcb7ad263193b4b6a.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Jedno glupo pitanje? Koliko cm treba da ima od ulagaca prve baterije do kraja markira(tanjira)? Ako se seje sa fergusom i olt 4 reda. Markiri su noviji model, nisu oni krivi na lakat.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Ako sejes kukuruz, i ako ti je razmak tockova 150cm onda 100cm. Markir podesi plus minus, kako ti odgovara da gazis tockom, da li po sredini, spolja, iznutra...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ево формуле 70х(4+1)-140 : 2 па израчунај. 70цм ти је међуредни размак ,4+1 број батерија а 140цм ти је размак точкова,узето као пример. Измери на фергусону размак предњих точкова мериш од средине једног точка до другог
 
Da li neko ima semu-tabelu setve za Nodet ali za tockove od 16 coli umesto standardnih koje su 15 coli? Moje je iz Francuske dosla sa 16-ma
 
Nazad
Vrh