Pneumatske sejalice za kukuruz

Kakav je držač raonika kad on spadne?
Ona kuglica i onaj čelični lim??
Nikad mi na oltu nije spao, ali na majevici ispadne onaj osigurač i spadne!!
A gledam i na livcu oće da spadne

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Picic skoro pa spreman!

9f5fff400ef65a354460f4aec2efd7d0.jpg


9bc65140d87dda19911e154659a56186.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Videcemo,ovi nisu imali sa rupama od 5,5mm ,zvao sam tamo i u ekopan on je imao samo od 4,5mm, do prosle godine sam sejao sa rupama od 4,5 mm i bilo je ok,jedino sam imao malo problema sa pionirom 216 bilo krupno seme.
 
Stigle i nove ploce za soju 84 x 4,5 i za kukuruz 27x5 :D

pl.jpg
Al su se izbezobrazili u Metaloradu,ja sam susedno selo od njih odem pre neki dan da kupim ploce za kukuruz i za pasulj,izadje stari gazda kaze ploce su komad 1500din,ali nisu imali ploce za pasulj i nisam uzeo odma nego otisao za par dana dok nisu napravili,kad sam dosao drugi put izlazi mladi gazda ja kazem sta treba on kaze cena je 1000din po ploci... Tu lupa cene kako ko stigne...Tako sam pre 2 godine isto prosao za ulagace matori mi preko telefona rekao 700din komad kad sam otisao radnik kaze 500din,ko ide licno kod njih cuvajte se starog čikice sa naocarama...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Jel cu pogresiti ako uzmem ploce za kukuruz od 5.5 rupe? Posto gledam seme dkc prosle god dzak imao 22-24kg a ove godine 28-29kg a sadasnje ploce mi 4.5

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ја имам проблем са 5.5 рупама на олту, кад је ситно семе оће по 2 два да вата....
По мени би 5 било идеала...
 
Ja sejem i sitnija i krupnija semena sa 22x4,5mm i nisam imao nikakvih problema. Jedno vreme su bas bile lake sj i sitnija zrna pa sam najvise zbog toga i uzeo 4,5mm rupe. A imam uz sejalicu sto su stigle ploce 22x5,5mm ako me secanje ne vara.
 
Nazad
Vrh