Pneumatske sejalice za kukuruz

Nemam pojma druze,moja je sa 18 rupa najgusce moze na 16cm a najredne na 37cm tako mi dosla iz radnje kad smo je uzeli

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Koje su najbolje ploce za kukuruz, nodet?
Trenutno su 22 rupe, valjda 6mm, povelika je rupa, na komsijinoj sejalici smo terali iste, desi se da uzme po dva zrna...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Meni su se najbolje pokazale ploce 27 rupa 4.8mm nemam problema sa hvatanjem 2 zrna...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja sam sijao sa plocama 22 rupe, na 2D-22.5cm, i cini mi se da je sklop bio gusci, to sam primijetio kad sam brao usluzno gdje sam ja sijao. Dok kolega sije sa plocama 27 rupa na 6A-21.5cm i razmak zrna je bio dosta ljepsi nego kod mene. Pa zato pitam, mozda sto se ploce sa vise rupa sporije okrecu.
 
Ja sam sijao sa plocama 22 rupe, na 2D-22.5cm, i cini mi se da je sklop bio gusci, to sam primijetio kad sam brao usluzno gdje sam ja sijao. Dok kolega sije sa plocama 27 rupa na 6A-21.5cm i razmak zrna je bio dosta ljepsi nego kod mene. Pa zato pitam, mozda sto se ploce sa vise rupa sporije okrecu.
Bolje je sa vise rupa,sporije se okrecu ploce samim tim i lepsi raspored zrna bude,kako na guscim sklopovima tako i na redjim.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Шта мислите где прикачити манометар на пнеуматску сејалицу не битно Олт,Агрија,нодет?И који притисак треба да буде у раду као и то дали се манометар активира одмах при укључењу кардана или кад плоче ухвате семе,јер контам да неће радити док на рупама тј плочама нема ништа или се варам....
 
Шта мислите где прикачити манометар на пнеуматску сејалицу не битно Олт,Агрија,нодет?И који притисак треба да буде у раду као и то дали се манометар активира одмах при укључењу кардана или кад плоче ухвате семе,јер контам да неће радити док на рупама тј плочама нема ништа или се варам....
Vakummetar ili manometar ?
 
Колега ти си имао бекерицу јел ти јела џигерицу ,како је сејала?
 
Имао је да, стриц и ја ма мани је тражи да све буде у милиметар...док оне плоче не измењаш да се отелиш.Значи вакумметар мора да реагује чим се упали кардан?
 
Колега ти си имао бекерицу јел ти јела џигерицу ,како је сејала?
Ja sam je imao 6 godina, prodao sam je pre dva meseca, jer sam jos za proslu sezonu kupio Monosem. Ja sam sa mokom generalno bio zadovoljan, nisam imao nikakvih problema, sejao sam oko 50 ha godisnje. Jedino je velika muka bila zameniti ploce.

Послато са SM-J400F помоћу Тапатока
 
Ja sam je imao 6 godina, prodao sam je pre dva meseca, jer sam jos za proslu sezonu kupio Monosem. Ja sam sa mokom generalno bio zadovoljan, nisam imao nikakvih problema, sejao sam oko 50 ha godisnje. Jedino je velika muka bila zameniti ploce.

Послато са SM-J400F помоћу Тапатока
Meni su ploce bile najmanji problem, cca 15-20min, malo me vise nervira ako na oltu spadne raonik. Najveci problem mi je soja bila.
 
Nazad
Vrh