Pneumatske sejalice za kukuruz

@milovan vrsac
Nisam Gaspardo ni uzimao u obzir smatrajuci da je preskupa za moj budzet. Ako ti ne mozes rusom malim da je nosis necu moci ni ja Armom.
Ja ne mogu Magicu,ali mislio sam na MTE,njoj se uvlace 1i6 baterija i mislim da je oko 1050kg,ja sam nju narucio,posto je u planu bilo da sejem sa 82.1,ali nisu isporucili pa sam uzeo magicu
 
Sa kojom si zadovoljniji??
U principu imaju obe i prednosti i mane,nodetku mogu brze da vozim i 6 i 10 11 km na sat bude identicna preciznost,majevica najbolju preciznost od 6 do 8 km postiže sve brze od toga nije posao,iskljucivo sam je kupio zbog teskog zemljišta gde u redukovanoj obradi nisam mogao da posejem sa nodetkom pa sam placao usluzno sejanje,mozda nisu neke marke ali ja sam zadovoljan i odradjuju mi dobar posao
 
Zbog mogucnosti uspesne setve kada uslovi nisu idealni. Tu podrazumevam kad je presuv setveni sloj, kad je pretvrd, mogucnost direktne setve, bolji kontakt semena sa zemljom i sl. Kad je zemlja spremna za setvu i padne kisa sto je slucaj sada i moja raona Agrija je odlicna.

Đaba ti je objašnjavati.
Ovdje još ima ljudi koji ne znaju čemu služi prednji pogon... :D
 
NA 130 ks za 6 redi je zbog hidraulike. Ne trebaju silni ždrepci za sejalicu. Kod nas gaspardo teraju 952 sa RM i 892 grbavi. Ali i pojačavaju ramena, još jedan cilindar i tako to. Svake godine pomalo. Kada je materijal extra (class) onda ide i 90 ks za 6 rednu sejalicu. Ovi savremeniji traktori imaju i moćniju hidrauliku. No i koštaju.
 
NA 130 ks za 6 redi je zbog hidraulike. Ne trebaju silni ždrepci za sejalicu. Kod nas gaspardo teraju 952 sa RM i 892 grbavi. Ali i pojačavaju ramena, još jedan cilindar i tako to. Svake godine pomalo. Kada je materijal extra (class) onda ide i 90 ks za 6 rednu sejalicu. Ovi savremeniji traktori imaju i moćniju hidrauliku. No i koštaju.
To i kazem, obrtaci,teske drljace,germinatori...na kraju bez idskosne nista.
 
Kad smo vec kod potiska baterije... Na kom potisku su vam baterije, i da li je neko isao sa minimalnim i maksimalnim potiskom, ima li razlike, kakva su iskustva?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uspesno sejemo sa raonikom i posle germinatora. Germinator ne sabije povrsinski sloj, nego moticice treba da na 5cm naprave taban u koji ce se poloziti seme, a valjci da poravnaju i sabiju (ovo ne znaci da se napravi beton, nego da ne bude vazdusasta struktura od 0-5cm sloju).

Voleo bi cuti nekog sa Polj faksa u vezi ovoga, ili neki naucni rad na ovu temu.

Meni kao korisniku diskosna deluje da ljudi kupuju jer je u modi i nesto novo na trzistu. Pravu prednost ne vidim u nasoj zemlji. Iznenadjujuce los raspored imaju diskosne sejalice sa visokim setvenim aparatom. Ono sto jeste tacno je da cela njiva nice zajedno i onda nauka kaze da je taj parametar znacajniji nego raspored.

Jos jedan momenat je da diskosne od 6r su 1000+ kg (ako se ide na uvlacenje grede, kutije za djubrivo dolazimo do 1500+). To je pretesko za 80ks Rusa i Turcina pa onda se desava da sa 1221 i traktorima od 6t treba sejati. Za par godina skontace oni ovaj problem i poceti praviti vucne kao u USA sto je standard jer potrebna snaga za vucu je mala (imamo primer Srdjana Zorza) a masa masine ce doci skoro kao i traktor. Imate po USA da vuku prikolice iza u kojima je djubrivo, seme, a sve to zakaceno jos iza sejalice.
 
Milovanova potrosnja sa 1221 uopte nije velika, a ima prostora za dosta manje sa kardanom na 1000, vecim rangom brzine i manjim gasom. Mene ne iznenadjuje jer sad u zatvaranju brazde sa spremacem od 6m imao potrosnju 2,3l/kj
 
Nazad
Vrh