Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja sam prosle godine prvi put sejao suncukret sa majevicom nekih 40tak jutara, nisam stavljao te limice nit ih imam, nije bilo nikakvih problema, jedino sam vozio brzinu sporije nego u soji i kuk...
 
Šta preporučujete, koja sejalica za kukuruz sejao bih do 5ha godišnje. Da li gledati Beker, ili je to zastarelo. Nešto što je pouzdano, da nemam nekih problema da radi posao, da ima delova i da nije problem sa održavanjem odnosno da ne zahteva česte intervencije.
 
Meni se to prelivanje u suncokretu na maji desilo pre prošle godine dok prošle nije. Kupio sam limove ali ih nisam nameštao.
 
Šta preporučujete, koja sejalica za kukuruz sejao bih do 5ha godišnje. Da li gledati Beker, ili je to zastarelo. Nešto što je pouzdano, da nemam nekih problema da radi posao, da ima delova i da nije problem sa održavanjem odnosno da ne zahteva česte intervencije.
Бекер само ако оћеш да ти коса отпадне од нервирања. Од ње бежи у широком луку она док ради, ради, а кад почне да је.бе очи испадају. Купи олт-нодет имаш, их, сада и за 1200-1500евра у радном стању и Бог да те види.
 
Da li je iko dogradjivao na nodetku neki svoj budž, za polaganje kapajućih traka tokom setve ? Ako jeste, ne bilo mu teko da okači koju fotku 8-)
 
Šta preporučujete, koja sejalica za kukuruz sejao bih do 5ha godišnje. Da li gledati Beker, ili je to zastarelo. Nešto što je pouzdano, da nemam nekih problema da radi posao, da ima delova i da nije problem sa održavanjem odnosno da ne zahteva česte intervencije.
Koju god da uzmeš neće ti se isplatiti za samo 5ha
Zovi komsiju da poseje, kupis koje pivo i gledas kako seje a mirna glava.
 
Treba staviti sve na papir.
Kod nas je setva 30€/ha
Nema valjane sejalice ispod 1500€
Moja logika kaze da je bolje platiti setvu vrhunskom sejalicom (ako ima u kraju) nego brljati nečim i negativno uticati na rod. Prvo sto si napisao ima delova nije skupo. To znaci da uz kupovinu problemi idu gratis
10 godina za te pare moze miran da bude.
Naravno ako ima nekoga pouzdanog za usluge.
 
@Gogi023
Znači ti bi platio mašinu 25k eura za tih 5 ha godišnje?
Inače od ovde dostupnih i cenovno pristupačnih mašina (turkinja uglavnom), navedi mi koje preciznije seju od nodetke?
Tih 5 ha godišnje, ako je čovek iole domaćin je pesma za nodetku. Tu ima vremena da se perfektno spremi njiva. Nema žurbe za hiljadama hektara, pa da se 6 operacija vrši u jednom prohodu...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Gogi verovatno da u tom kraju tešlo da ima boljih sejalica od nodetke.
Posejati na vreme i kada hoćeš je neka bitnije od sejalice. Uz normalno spremljenu njivu. Većina skupih sejalica prvo svoje njive seje, i to da se razjasni, pa tek onda idd u sejanje drugima. Plus ono, moram prskati na crno, pa stigla druga prihrsna žita, a ti čekaj i gledaj tudje useve kako se uvrstavaju.
 
Nazad
Vrh