Pneumatske sejalice za kukuruz

Lance je najbolje ne mazati. Nema tog spreja caraobnog na koji se nece lepiti prasina. Kad se prasina nalepi automatski deluje kao smirgla. Ja praktikujem kad zavrsim sa pranjem sejalice da podmazem lance wedeom, al pre toga izduvam vodu, cisto da ne rdjaju preko zime.
Kad sracunate koliko kostaju ti sprejevi ispadne jeftinije svake 3 godine staviti nove lance.
Malo tot masti i bude ok......na pocetku sjetve i drzi do kraja, razmazem ono sto ostane oko mazalice kad ju cjelu podmazujem......
 
Kada smo N.A i ja kupili sejalice bile su masne kao da su ih konzervirali. 😂 Nema mazalice koja nije mazana domaćinski, čak i preterano, masti po celoj sejalici da sam je skidao špaklom.Lanci takođe začatlajisani, masni, crni, prljavi i bez obzira na masnoću uništeni skroz, uzmeš lanac i rastežeš ga k'o žvaku koliko je pohaban.
 
Kad sam ja pisao pre par godina da se neke stvari ne podmazuju ili samo malo mnogi su se smejali i podjebavali a što se tiče lanaca posle završene sezone trebalo bi ih skinuti i sve u posudu sa uljem staviti do naredne sezone a remenje svo rašpanovati da bude slobodno, mogu slobodno da kažem da ovo skoro niko ne primanjuje ali no.
 
Ja skidam lance i stavljam u preradjeno ulje,kad dodje vreme montiram malo se umazemo ali gledaj posao

Послато са SM-T510 помоћу Тапатока
 
Jel ima nekih iskustva sa kontrolom setve koja se instalira na tablet a koju sada ugradjuju u MBVu ?
Prijatelj je narucio sejalicu, ali ga buni ta kontrola da li ce raditi provereno kako treba
 
Narode na majevici sejalici imam one limiće kao dodatak za setvu suncukreta i repe (čemu služe), da li to treba montirati za te dve kulture i gde se montiraju, ako ima neka slika pomoglo bi ili neko objašnjenje, hvala.?
 
Verovatno mislis na češalj.
Montira se kad se otvore vrata unutra da seme ne "preliva"
Slika u uputstvu nema ali bilo je koliko se secam na temi ranije.
U praksi se ne moze pogrešno namestiti, samo će ti se manje više kas'ti
 
Meni su ljudi pricali a i ovde na forumu su pisali da hoce ne kontrolisano da curi seme suncokreta.
Ja ih uvek stavljam, ni ne znam ima li opravdanja a necu ni da eksperimentišem, nije to dzaba osmišljeno
 
Ako neko ima slike može li postaviti pošto i mene to zanima pošto hoću ove godine suncokret da sijem sa njom. Unaprijed hvala

Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk
 
Imao sam problema ,po nekada sa "prelivanjem" u suncokretu i dok sam sejao krastavac .Da li zavisi od oblika semena ili šta već.Kupio sam te limiće ali ih nikada nisam postavljao ,ne znam gde i kako .
 
Kod mene se prelivanje javlja u setvi suncokreta, ne znam da li se manifestuje time što sam nalazio gomilice semena kao da ga je neko nasuo iz šake ali pretpostavljam da je to u pitanju i samo u suncokretu, kod ostalih kultura toga nema.U planu je kupovina i montaža limića pa ću videti šta kaže.
 
Nazad
Vrh