Pneumatske sejalice za kukuruz

Meni je oznaka 634.588, jel isti menjac?
2bf04910b3e92f7a98d62bda1337dd2b.jpg
7a5fc5c43ff3f733973756fcba46e0e8.jpg


Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Odakle na njoj dobijas pogon za ploce ? Kod mene je pogon na ovom trecem zupcaniku gledano sa leva na desno na drugoj slici, mislio sam da kod mehanicke to drugacije ide ali izgleda da je drugacije i od modela do modela.. Ne znam tacno koja je oznaka kod mene pogledacu danas jer treba da je pakujem u supu.. Menjac kao menjac inace izgleda isto..
 
Na olt psk koliko utice usmerivac semena na raspored zrna posto sam sejao soju pa su skinuti a trebao bih posejati nekih 70ari kuruza pa se vratiti ponovo na soju pa ako nije neka drasticna razlika da ih nevracam
 
Ima dosta njih sto su skinuli i bacili te usmerivace, a seju kukuruz

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Na nekim sejalicama nisu ni fabrički stavljeni(možda ih mrzilo),šta znam,kod mene su bili,kad sam sejao sa pločama od 120 rupa u dva reda ja sam ih skidao i ponovo vraćao za setvu kukuruza.Sada sam za soju uzeo od 88 rupa tako da ne smetaju...
 
Prije neki dan odem navece da vidim kako sije nova gaspardova osmoredna sijacica, kad nece markir da se otvori( a otvara se kao makaze). Vlasnik njive vuce a traktorista gura markir :haha:, i na kraju ga nekako rastavise.
Toliko mi se svidjelo kako sije da cu ove godine bataliti komsijinu oltovu..
 
Dobrincan, vec vidim slijedece godine pred sjetvu, kako su prepravili nodetku da se tako otvara......
 
Nazad
Vrh