Pneumatske sejalice za kukuruz

Pa nekog sam misljenja da je ovo kvalitetnije od ovih turskih, a i nekako mi je bezveze da dajem 6.000e za sejalicu koja ce godisnje prosejati 25-30ha, a neki Nodet planter diskosna nikako da naleti po nekoj razumnoj ceni.
A nisam planirao da je prodam u skorije vreme.
 
Evo i ove dve u Beceju.. Ova prva se dugo prodaje
ed335ae274dddd527e80284245dd6467.jpg
2271bb9662eb2755bfede1f501552cd0.jpg


Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Iskreno nova glanc turska te izadje sa povracajem kao ta polovna.

Sta to znaci kvalitetnija je od turskih?Koji to deo je kvalitetniji sto se na turskim brzo raspadne.

Ja vec 2-3 puta postavljam isto pitanje a odgovor jos ni jedan nisam dobio.

Svi imaju neke predrasude a niko konkretno razlog zasto izbegavati turske sejalice.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Uz sejalicu sam dobio ploce za soju od 36 rupa, da li bi ovi u Plamenu mogli da izbuse između rupa jos jednu? Ili ovako sam na stonoj busilici polako? Ili da narucim nove ploce?

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Jedan mi je pricao da je busio ploce iz ruke, da li je tacno ne znam.
Ja bih pokusao, kilner, pa polako busilicom.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Takve stvari verujem da bilo koja opremljenija masinska radionica moze da uradi. Zasto rucno busiti i patiti se?
 
Iskreno nova glanc turska te izadje sa povracajem kao ta polovna.

Sta to znaci kvalitetnija je od turskih?Koji to deo je kvalitetniji sto se na turskim brzo raspadne.

Ja vec 2-3 puta postavljam isto pitanje a odgovor jos ni jedan nisam dobio.

Svi imaju neke predrasude a niko konkretno razlog zasto izbegavati turske sejalice.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ima na yt snimak kako je covek nesto sam prepravljao, inace za svaku tursku masinu ima defekta slab im materijal...
 
Da je plug, roto drljaca , traktor ili tako nesto pa da razumem slab materijal, ali sejalica je na tockovima,lezajevima.Nikakav teret na trpi .Sta se tu haba toliko pa je bitan materijal.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pa mozda diskovi, lezajevi koliko ce trajati nije neka stavka ali eto, nisam siguran ali mislim da mi covek pricao o turskoj sejalici staroj god dana i da mu pukla greda, covek sa snimka prica da tesko iskljucuje kardane, da mu senzori u podne na suncu brljave ...
 
Ja sam imao Amazone rasipac, pa sam presao na Caretu, sa Carete sam se vratio na stranca samo je Vicon upitanju.
Prskalicu sam isto uzeo novu sa povratom opštine, kopiju Skotareka... Evo vec gledam oglase da nadjem neku Hardi ili drugu stranu kvalitetniju stranu...
Mogu i ove nove masine da zavrse posao, domace, turske, poljske.... Ali ja bolje prolazim sa stranim polovnim da su u ocuvanom stanju...
 
Cansa diskosna 4 reda je kod mene 4 sezone i posejala preko 250 ha. Pred proslu sezonu sam otvorio neka kucista nema znakova pohabanosti, nigde lufta, tanjiri su kao novi. O kvalitetu setve nema potrebe raspravljati, kad se covek licno se uveri i proba obe varijante bice jasno. To sto mnogi kazu kad padne kisa nikne za svakom mislim da treba ispratiti biljku do zetve pa uporediti. Nikne zito i posejano ciklonom kao i horsch-om pa ima razlike u zetvi..
 
Senzori i na gaspardu u podne brljave isto,lepili smo trake da zastitimo da ne ulazi sunce.

El iskljucivaci zaglavili druge god morali ih razradjivati.

A gaspardo skuplji 2x i jace.

Ja sam se namecio na sakalak pa videcemo ,prenecu iskustva kad stigne.

Pa mozda diskovi, lezajevi koliko ce trajati nije neka stavka ali eto, nisam siguran ali mislim da mi covek pricao o turskoj sejalici staroj god dana i da mu pukla greda, covek sa snimka prica da tesko iskljucuje kardane, da mu senzori u podne na suncu brljave ...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh