Pneumatske sejalice za kukuruz

Irtem 6r disk 1320 kg bez depozitora , isto je zeza dupla greda pa je udaljena jako od traktora , koliko sam ja gledao jedino je monosem imao varijantu sa jednom gredom i bila je dosta laksa od svih ostalih ali i dva i po puta skuplja .
 
Znači Majevica Maja (disk i raonik u kombinaciji) 6 redi je teška 850 kg? Jel to 6 redi na 50 cm, a 4 na 70 cm ili je greda za 6 redi na 70 cm?

Jel netko sije sa tom Majom (disk+raonik) 6 redi na 50 cm sa IMT-549?
Neces moci sa 549 raditi. Ta varijanta mislim da je teza od 850kg. Racunaj da i seme kukuruza/soje ako su kutije od 40l imas u svakoj po 30kg x 6 i to ja dosta velikom udaljenju od poluga traktora.
 
Seje drugar u selu hidro markiri pomerena za jedan red u stranu da nemora širiti traktor.Hidraulik mora biti 100% ispravan par tegova napred
 
Znači Majevica Maja (disk i raonik u kombinaciji) 6 redi je teška 850 kg? Jel to 6 redi na 50 cm, a 4 na 70 cm ili je greda za 6 redi na 70 cm?

Jel netko sije sa tom Majom (disk+raonik) 6 redi na 50 cm sa IMT-549?
Брат има мају шесторедну на 50цм качимо је на ТД45 и гас. Моћи ћеш са 549 да сејеш само ради лакшег манервисања окачиш му један тег напред .Ми смо успешно сејали и са тегом и без.Треба нешто прво пробати па тврдити да ли може или не ,кад се хоће све се може.
 
Poslednja izmena:
Po svemu izgleda da cu Majevicu uzeti, jer to seje zadovoljavajuce po meni.

Ne znam koliko sad 6 redna Majevica Maja košta, 2018. kad sam ja tražio sejalicu da kupim koštala je 13.500e sa pdv a od opreme je imala 1 set ploča, el.kontrolu setve i hidraulične markire. Preterali su sve mere i granice sa cenom. Ako je i sad toliko ja je ne bi ni pogledao iskreno...
 
Kolega olalija ima resenje da kupi jos 2 baterije i doradi gredu po uzoru na kolegu kiraja. To mu je jeftiniji sport od prodaje njehove i kupovine nove od 6r.
 
A jel moze nju da nosi ursus dvoklipac, tu od 12 redi??
Do podne da to sameljem soju i kukuruz pa da idem dalje... potrosnja bi bila mini.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh