Pneumatske sejalice za kukuruz

Skidace ne moras bukvalno da skidas, resavao sam najprostije tako da skalu skidaca rukom podignem do maximuma i vezem zicom. Posejala je dosta tako i nikad nista nije falilo.
 
Kad se seje sa plocama sa 2 reda rupa onda se mora skiniti skidac semena (mali polumesec,imbus sraf ga drzi)on smeta kod setve soje...Postoji i onaj patent jednog clana,kad se to odradi onda se vise ne mora nazad srafiti..

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
 
A sta fali manili ili ti uzici? Na jednoj sejalici tako je vezan jedan senzor kontrole,umesto osiguraca na raoniku...cudo od tehnike
 
Vec sam pisao, ja skidace podesim da se formira dve pravilna kruga zrna soje na ploci, kad se skroz nazad povuku na ploci su mestimicno i tri reda zrna, baca i po dva zrna, nepravilan raspored i sl. kao kad seju spartacem...
 
Vec sam pisao, ja skidace podesim da se formira dve pravilna kruga zrna soje na ploci, kad se skroz nazad povuku na ploci su mestimicno i tri reda zrna, baca i po dva zrna, nepravilan raspored i sl. kao kad seju spartacem...
I ja tako podesavam,nikada ih nisam pomerao do kraja,bas zbog toga sto onda nosi mnogo semena i nema lep raspored u redu...

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Kako se seje špartačem?

Ne bi vjerovao ali ja znam za njih par koji su sijali jer stane više sjemena u koš nego u mehaničku sijačicu za kukuruz. Član foruma MARKO_KUBA je imao prerađenu OLT mehaničku sijačicu nove tipe i sijali soju iz kutija za gnojivo u "dvored" i soja fino izgledala i fino nicala.
 
Ja sam prošle godine prvi put sejao soju. Imam četvorednu nodetku sa uskim crevima. Kupio sam ploče od 88 rupa. Ručica za štelovanje skidača skroz gore. Menjač na 3B.
Sejao sam sortu Sava. Na hektar je izašlo oko 75 kg semena. Svi u mom kraju su mi govorili da je to malo i da nema ništa bez 100 kg semena po hektaru.
Parcele su mi blizu reke, imao sam prosek 2650 kg po hektaru na prošloj godini. Lepo se razgranala, na 70 cm medjuredno sejana.

Sad se razmišljam kako bi bilo da je neko seme izuzetno krupno. Ili da li je tih cirka 75 kg malo ukoliko bi bila loša klijavost.

Da li uzeti lančanik od 16 zuba pa menjati na mesto ovog od 24?
 
Ja sam prošle godine prvi put sejao soju. Imam četvorednu nodetku sa uskim crevima. Kupio sam ploče od 88 rupa. Ručica za štelovanje skidača skroz gore. Menjač na 3B.
Sejao sam sortu Sava. Na hektar je izašlo oko 75 kg semena. Svi u mom kraju su mi govorili da je to malo i da nema ništa bez 100 kg semena po hektaru.
Parcele su mi blizu reke, imao sam prosek 2650 kg po hektaru na prošloj godini. Lepo se razgranala, na 70 cm medjuredno sejana.

Sad se razmišljam kako bi bilo da je neko seme izuzetno krupno. Ili da li je tih cirka 75 kg malo ukoliko bi bila loša klijavost.

Da li uzeti lančanik od 16 zuba pa menjati na mesto ovog od 24?
Nije bitna kilaza semena nego broj isejanih zrna,ja sam lane sejao drugaru Savu bila je krupna ploce 96 rupa 70 medjuredni razmak menjac na 3B islo je 60kg semena po jutru,isti dan sam i sebi sejao sortu Maksimus bio je sitniji i islo mi je 47 kg semena po jutru...

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Što krupnije seme više ga ide a što sitnije manje.Treba ispoštovati preporuku isejanih zrna/ha za određenu sortu a koliko je to u kg nije uopšte bitno ali to ne gleda svako već mora po kj biti 50 kg pa da j.ebe točak točak.
 
Ja sam gledao kako covjek sije soju imt spartacem,podesi ulagace na zeljenu sirinu i tera.
 
Nazad
Vrh