Pneumatske sejalice za kukuruz

To je NC model, tražio je 10.000e ali za mene bi bila povoljnija i nudio mi je opciju da je platim u dva puta, sejalica je kao nova... Nova takva je oko 17.000 + pdv, za oko 15% je jeftinija od NG (sa visokim aparatom i diskosnim ulagačima)...
 
Nije, ova je u Žitištu, a ima i kod tebe u kraju jedna takva ali je ta malo lošija od ove. Ova je bukvalno kao nova, ima i originalnu kontrolu setve uz nju, čovek je kupio i sejao sezonu ili dve sa njom i razočarao se. Tad je otišao i kupio Monosem Monoshox pa mu sad ova NC stoji i ničem ne služi. Prodaje je a pljuje je (dobri smo pa je čovek rekao iskreno njegovo mišljenje), čak sam u jednom momentu pomislio da me zeza i da je ne prodaje, kad on mrtav ozbiljan. Što se kvaliteta izrade i materijala sejalice tiče to je sve odlično i nema greške. Ali što se setve tiče kaže da je za repu i soju super, za suncokret onako, može ali nije to to a za kukuruze nije uopšte... Čim je malo vlažnije možeš je popišati (tim rečima). Nabrajao je on tu još nekoliko loših stvari oko principa rada ali ga već tu nisam slušao jer sam se razočarao. E sad, **greška li ga, meni je do prošle godine Oltova sejalica sa raonicima radila posao ali sam je prodao, a onda mi ovaj toliko ocrni ovu Monosemku da sam ostao zatečen. Baš sam se bio zagrejao, odlična je a i dobru mi je ponudu dao ali posle tog njegovog iskustva ne znam šta raditi...

Druškane kako se kod tebe pokazala, kako si ti zadovoljan tvojom sejalicom?
 
Aha, mislio sam da je iz N. Itebeja, jer odavno planira da je proda, ali sejalica je jako dobro očuvana, a kupili smo je iste godine, i on i ja, i imamo fabričku kontrolu. I njemu je sada u planu valjda Monoshox. Po meni je najbolja sacekati uredbu.
Pazi ovako, da ne može da seje u vlažnom nije tačno, jer svaka sejalica sa raonim ulagačima će pre posejati nego bilo koja diskosna. E sad, problem su ti diskovi ispred koji se moraju skidati kada je vlažno. Oko preciznosti nisam ni ja zadovoljan, ni u jednoj kulturi, mada mišljenja sam da je turbina problem, i da pravi slab vakuum i da seme otpada prilikom jačih vibracija. Videću ove godine da vozim na vecim obrtajima kardana. Nisam zadovoljan iz razloga što su bile priče da je to najbolja sejalica, možda po kvalitetu, jednostavnosti, ali po rasporedu ne može da prismrdi nodet sejalici, nijedna strana. Jedino Kuhn Planter 3 je približna nodet sejalici po pitanju rasporeda, koliko sam gledao.
E, mi smo je kupili iz razloga što je baterija teska, i useje u leniju bez problema, jer je bilo par godina da smo sa nodetkom morali plaćati radnike da stoje na baterije da bi usejala, takve godine bile.
Ima kod nas jedna Monoshox, i opet ne pravi idealan raspored, bolji pravi od ove moje, i isti je raspored vozio 6 ili 10km/h. I oni iz tog razloga seju 10km/h. Baš sam gledao raspored kod njih, i pravi da kažem zadovoljavajuci. Ja sa mojom sejem oko 8,5km/h, probao sam i sporije i nema razlike.
Matermak, Gasprado tek prave loše raspored, i lagane su sejalica. Sola sejalica mi se jako sviđa, i mislim da je za te pare best buy. Kolega je uzeo, pa ću videti kako radi.
 
Meni se Nardi/Sola pokazala po prilicno precizna. Drzi oko 90-95 % zadato rastojanje, a dubinu preko 95 %.
rwntpy.jpg
[/IMG]
 
Gospodine JBrtka u temi torpedo ste postavili sliku majstor Ivanovog torpeda sa sejalicom na koju su postavljene imt kutije za djubrivo,da li bi mogao da vas zamolim a naravno ako majstor dozvoli neku sliku gde se bolje vidi kako je napravio nosace za te kutije.Unapred zahvalan Bojan.Moze i u PP
Boki ta sejalica za koju pitas stoji na kupujem prodajem oglasima,imas par slika tamo
 
Hvala ,JBrtka mi je slike poslao u pp .A inace majstor Ivan je nadogradio sejalicu kao spej satl.Da je srece da se neko opameti od ovih koji odlucuju pa umesto da se subvencionisu stranci te pare da se preusmere na domace male privrednike da tako kazem pa ljudi kao Jan Brtka ,Ivan Holubek i clan Bukur i njima slicni postali bi prava industrija spremna da izvozi u EU ali i ceo svet :ppozdrav:
 
Koje ploce je najbolje uzeti za soju za Nodetku sa sirokim crevima ?? Posejao bih prvi put soju neku manju povrsinu ali izgleda da necu imati od koga da pozajmim pa cu morati da kupim
 
Planiram na 70cm razmak 400 000-450 000 biljaka. A za 120 rupa bi morao da skinem skidace skroz ??

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Nemam tabelu za 84 rupe ja sejem isto sa 96 rupa...

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Lepo bi bilo kad bi uzeo sa 84 rupe (jedan red rupa) pošto lepše poređa biljke i nema gubitaka u semenu kao sa 96 rupa koja je sa dva reda rupa i hoće da između ta dva reda (zaglavi) da ponese još semena pa kad nikne bude kao žbunić ali to zavisi i od krupnoće semena.Sa 84 rupe ćeš teže naći ploče ali su po meni bolje što može lepo da stane seme u rupu i da se poređa i ako je krupnije seme dok sa 88 rupa ćeš pre naći ploče ali kad je krupnije seme hoće da neka rupa ostane prazna na ploči pošto nemože lepo da se poređa tojest da stane jedno pored drugog.Gledaj sa 4,5mm otvor rupe da bude i ako se dobro sećam sa 88 rupa može na 3,1mm a 84 na 3,3mm zrno od zrna što je sasvim dovoljno.Na 3,1mm je oko 470000 biljaka a na 3,3mm je oko 450000 biljaka po ha ako se dobro sećam.

Skidače neskidaš nego ih samo zavrneš u gornji položaj na podeok 50 da nedodiruje seme na ploči.
 
Nazad
Vrh