Pneumatske sejalice za kukuruz







Sijacica olt psk 5 redi, na 44cm, odlicno ide trag tockova od fergusona u redove, al nisam predvidio da tockovi nestanu izmedu redova nego su morali doci sastrane, na kraj grede.....jos moram srednji red sastaviti, stavljeni novi umetci na raonicima, sve drugo je ok, i dolaze 5 novih kutija, da sve budu iste, kao na novim serijama olt sijacice, i novi tip markira....

- - - - - - - - - -







Sijacica olt psk 5 redi, na 44cm, odlicno ide trag tockova od fergusona u redove, al nisam predvidio da tockovi nestanu izmedu redova nego su morali doci sastrane, na kraj grede.....jos moram srednji red sastaviti, stavljeni novi umetci na raonicima, sve drugo je ok, i dolaze 5 novih kutija, da sve budu iste, kao na novim serijama olt sijacice, i novi tip markira....
 
Drugari, jel ima neko da je pravio depozitore i ulagace djubriva na Nodi pa da okaci koju sliku da vidimo kako izgleda?
 
QUOTE=zektor;1334982]Drugari, jel ima neko da je pravio depozitore i ulagace djubriva na Nodi pa da okaci koju sliku da vidimo kako izgleda?[/QUOTE]

Kod komšije snimljeno.
Ovo je valjda fabrički.

hrg3n7.jpg
[/IMG]
29xj8ck.jpg
[/IMG]
70akgn.jpg
[/IMG]
zwdkb5.jpg
[/IMG]
 
gnojivo pojede sijacicu kada se sije sa kutijama i sporije je i teze i vozacu i traktoru!
 
А на снимку је показна вежба

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
ma funkcionise to evo ga snimak samo me interesuje da li kod nas to neko radi i kako se usejavaju vrste ako je njiva u spicu :)
 
Ja nezameram nista kombinaciji narocito za nezgodne vrste zemljista ali mi nije bas najasnije sto teraju na ovoj parceli na snimku kad parcela vec izgleda spremna za setvu?
 
To je suvise skupa kombinacija jer treba traktor od 200 ks ako je sejalica od 6 redova. To je opravdano jedino ako se u isto vreme ore i idmah zatim seje sa ovim.
 
Sijacica je kupljena oko 25.09.2017 u Njemackoj blizu granice sa Francuskom. Juce je dovezena do rodjaka u Stutgart na aerodrom, pa ovih dana treba da se prebaci do kuce.. Sijacica je bukvalno kao nova, sto je i bilo potrosenih dijelova to je na njoj zamijenjeno..
 
Ima tanka crijeva....
Jel trebaju nekom takve kutije za gnojivo, imam sve osim ulagaca, sto idu u zemlju.....
 
Nazad
Vrh