Pneumatske sejalice za kukuruz

Sta se konkretno u setvi dobije tim rotiranjem prstena ?
 
@Kameni, ali sa zaokretanjem se otvara tu gde sam obelezio vakumska komora, nju bi onda na tom mestu trebalo nekako zatvoriti.
 
Poslednja izmena:
@Sale ratar
Malo smo ja i kolega razmatrali i polemisali oko plastičnog prstena i da ne bi radio skalpel došli smo do zaključka da bi bilo lakše i jednostavnije zarotirati taj plastični prsten u smeru okretanja ploče a za onaj mali uskočnik i osigurač koji se nalazi na poleđini izbušiti novu rupu naspram odgovarajućeg položaja.........


Obrati pažnju na položaj plastičnog prstena kada stoji u fabričkom položaju i kada se zarotira za nekih 10-15mm......... sasvim dovoljno da se izbegne rikošet
semena :sta: Ako se zarotira preko 20mm, otvara se vakumski kanal........ Znači 10-15mm sasvim dovoljno da radi radnju :ppozdrav:



Sale, ako uspe eksperiment imaš turu kod MICE pod šatrom na vašaru u B. Topoli :osmeh::ppozdrav:

Kameni sa tom kosinom na prstenu nećeš imati jednako otpadanje semena i ako još pomeriš u nazad prsten biće jako kasno otpadanje i biće pliće setve, ti probaj po tvom jednu i jednu po mom (poništena kosina) i jednu po standardu ali bez usmerivača semena, kad budeš probao u mestu okreći točak približno nekoj brzini setve i gledaj kad i gde otpada (iza raonika).
 
Nemam diklofen jedino da napravim jedan kad uhvatim vremena i da slikam, nije ništa komplikovano, možda ima Matić ili Košutić pa nek stave sliku.

Nikola može i beeeee sa ražnjić.:haha:
 
Ja ko popisna komisija, ništa ne preskačem:osmeh:.

Ako imate slike stavite da vidi kolega, nije ništa komplikovano, sa starog prstena isečeš onu kosinu ( oko 2-3cm) i zalepiš super lepkom na kosinu (zaptivni prsten) samo kontra tako da dobiješ idealno ravan prsten bez kosine, nadam se da ćeš razumeti.
 
Ako do sutra niko ne okači slike ja ću napraviti snimak ...........Sale mi objasnio, čuli se telefonom..... što znači da moja teorija zakretanja prstena nema smisla ...... a jbt toliko sam razmišljao :osmeh:
 
Nazad
Vrh