Pneumatske sejalice za kukuruz

Sa uskim naravno...a kaži ti meni sa kojim ćeš crevom brže izprazniti bure?
 
Bolja su siroka creva za kukuruz,na mojoj oltovki su sira creva i turbina sa 6 izlaza 84 godiste.Vidim stizu nodetke sa uzanim crevima.
 
Žarkovmali
2sbmtf5.jpg
[/IMG]
fdyeea.jpg
[/IMG]

slikacu ti sutra sejač pošto je od ove godine preplavljen na 6 redi
 
Danas oprvaio markere 250cm dugacke da po sredini traktora bude marker ostavljena mugucnost da moze da se uvuce do 100cm ako ne bude moglo po sredini ili prevelika duzina markera bude zadavala probleme.
Mindjušar sutra slikam pa cu staviti slike.
 
Poslednja izmena:
@Sale ratar
Malo smo ja i kolega razmatrali i polemisali oko plastičnog prstena i da ne bi radio skalpel došli smo do zaključka da bi bilo lakše i jednostavnije zarotirati taj plastični prsten u smeru okretanja ploče a za onaj mali uskočnik i osigurač koji se nalazi na poleđini izbušiti novu rupu naspram odgovarajućeg položaja.........


Obrati pažnju na položaj plastičnog prstena kada stoji u fabričkom položaju i kada se zarotira za nekih 10-15mm......... sasvim dovoljno da se izbegne rikošet
semena :sta: Ako se zarotira preko 20mm, otvara se vakumski kanal........ Znači 10-15mm sasvim dovoljno da radi radnju :ppozdrav:



Sale, ako uspe eksperiment imaš turu kod MICE pod šatrom na vašaru u B. Topoli :osmeh::ppozdrav:
 
Kameni malom brusilicom sa brusnom plocom dok kazes keks odradis tj izvadis onaj deo sto treba,nema potrebe za rotiranjem i busenjem novih rupa...
 
Evo i minđušar razmišlja na isti način.... mislim da je jednostavnije zarotirati prsten. To se može odraditi i na licu mesta, otvore se vratanca, skine zaštitni lim sa vrata (oba i mali i veliki) i zakrene prsten ..... rupa se i može i nemora bušiti ako se nebuši onda odseći onaj osigurač pozadi plastike.....
 
Nazad
Vrh