Pneumatske sejalice za kukuruz

Nekoliko stranica unazad molio sam za pomoc oko olt psk,naime imao sam taj problem da nije htjela da hvata zrno na svaku rupu na sjetvenoj ploci,iako se desi da ponese i po dva zrna na nekoj rupi dogadja se i da naidje i bez ijednog zrna.

Iako sam stavio nova crijeva nove ploce(stare bile izbrazdane),plasticne prstenove,obrtaji kardana na 540 mozda je malo bolje nego sto je prije bilo.Sta sad da radim da nije nesto do turbine...?Izludjuje me ova sijacica!

Kukuruz sejes? Jesi li podesavao skidace semena?
 
probao sam ali slabo se vidi nesto,ima li original negde da se skine da nije mutno?
Uf zaista ne bih znao,nisam imao potrebe traziti druge linkove,kod mene se vidi odlicno.Ako imas stampac probaj istampati,mozda ce na papiru biti bolje,sta znam ,kod mene zaista se lepo vidi,ja sam istampao meni za razmak kod ploca,i vidi se lepo.
 
Uf zaista ne bih znao,nisam imao potrebe traziti druge linkove,kod mene se vidi odlicno.Ako imas stampac probaj istampati,mozda ce na papiru biti bolje,sta znam ,kod mene zaista se lepo vidi,ja sam istampao meni za razmak kod ploca,i vidi se lepo.
sad sam skinuo, i vidi se solidno, sad cu ja to da odstampam i plastificiram pa nek sluzi:ppozdrav:
 
Ima li neko da je voljan da dobije ploce za soju 80 rupa dvoredne prosle godine kupljene i nesto starije ploce za kukuruz ne znam koliko rupa,treba samo da da ploce od 120 rupa. :osmeh:
 
Nemogu naći u temi..pa da pitam?? kako fiksirati nagazne, kose ,točkove, u svakom točku je plastični ležaj u obliku cevi, vanjski rub je do osovine točka, kroz njega ide metalna cev, a kroz nju fiksna osovina. menjanje te plastike neizdrži ni 10 hektara, da nedobije opet lufta..tj. rasklima se. Čuo sam za neki materijal (elektro bronca) dali bi to rešilo problem da točkovi budu fiskirana da se ne klimaju. I dali taj ležaj mora biti fiksno prešan u rupi točka.
 
111734431605862299660044.jpg

111461641603899129856361.jpg
 
A zar ne treba da se ploča koristi samo na onoj bateriji na kojoj je stalno radila? Meni su govorili da obavezno markerom označim ploče kojoj bateriji pripadaju, i da ih samo na tu bateriju stavljam. Navodno svaka ploča "legne" na svoj plastični prsten i tu najbolje dihtuje. Zato mi (u tom smislu) nije jasna ta trgovina sa polovnim pločama...

(Doduše jedan majstor za sejalice koji je radio u jednom velikom kombinatu mi je rekao da tamo niko nije vodio računa sa koje baterije (i sejalice) je pojedina ploča.)
 
A zar ne treba da se ploča koristi samo na onoj bateriji na kojoj je stalno radila? Meni su govorili da obavezno markerom označim ploče kojoj bateriji pripadaju, i da ih samo na tu bateriju stavljam. Navodno svaka ploča "legne" na svoj plastični prsten i tu najbolje dihtuje. Zato mi (u tom smislu) nije jasna ta trgovina sa polovnim pločama...

(Doduše jedan majstor za sejalice koji je radio u jednom velikom kombinatu mi je rekao da tamo niko nije vodio računa sa koje baterije (i sejalice) je pojedina ploča.)
Ima neke istine,moj pokojni ćale kad je došao kući sa njive,izuo se,i levu čarapu stavio preko leve cipele a desnu preko desne,da se slučajno nepomeša
 
Nemogu naći u temi..pa da pitam?? kako fiksirati nagazne, kose ,točkove, u svakom točku je plastični ležaj u obliku cevi, vanjski rub je do osovine točka, kroz njega ide metalna cev, a kroz nju fiksna osovina. menjanje te plastike neizdrži ni 10 hektara, da nedobije opet lufta..tj. rasklima se. Čuo sam za neki materijal (elektro bronca) dali bi to rešilo problem da točkovi budu fiskirana da se ne klimaju. I dali taj ležaj mora biti fiksno prešan u rupi točka.
Sa bronzom neces nista bolje proci od plastike jer je prasina pojede mozda i brze za te stvari ti je najbolje gusane caure!
 
Nazad
Vrh