Pneumatske sejalice za kukuruz

da pitam što bi moglo biti.....jučer sijem, i pri kraju čujem kao da jedna baterija preskoči, pa sam tjerao lagano, a stari gledao, i kada se čuje da preskoči, onda trzne ploču i sva zrna padnu, nedogađa se često, al se dogodi i čuje........jel problem u plastičnom zupčaniku možda ili????
Nisi rekao koja sejalica je u pitanju,ali verovatno obicna nodetka,olt,veoma su slicne...Moze biti do zupcanika,ali kreni od najlakseg ,odvoj zvonce sa osovine,i okreci kardan rukom (na toj bateriji koja pravi problem),ne tako retko zna ploca da kaci za samo kuciste, sa onim malim kandzama ili kako se vec zove sto su zanitovani na samoj ploci,znaci to prvo proveri,ako nije do toga,skini 4 srafa i razdvoj taj da kazemo reduktor,odma ces videti dal je istrosen plasicni zupcanik,ako nije do toga,zadnje ti preostaje ona 2 zupcanika dole kod ploce,nema tu nikakve velike mudrolije.I ako ti kardani od svake baterije imaju lufta na ulazu u te reduktore,tu mozes ocekivati isti problem,najeftinije je kupiti samo caure,cisto da smanjis luft i sacuvas zupcanike.Inace ja prvi put radim sa nodetkom ove godine,znam je vec u prste,veoma jednostavna,deca iz osnovne skole je mogu rastaviti i sastaviti:spavam: .Ionako ce se skoro isplatiti samo od ove setve,ako uzmem mozda majevicu,ide ona na prodaju.
 
Pozz drugari trebati mi mala pomoci hteo bi da kupim Olt sejalicu remontovanu u dobrom stanju pa ako ima i sa 5 baterija za soju.Ako moze koje slike da vidim sta ima ako znate nekog ko prodaje . HVALA!!!!
 
Ciro tebi u 50cm varijanti tockovi od fergusona gaze po ne posejanom redu (ili idu tik tik do reda jer ti je sada na 140cm). Treba da ga razvuces na 150cm razmaka. Zadnje tockove okrenes u zvezdama a prednje ne znam napamet ali jedno 2-3 rupe. Probas pa izmeris metrom da li je dobro. Na 150cm kad je traktor mozes da sejes i na 70cm. 2 reda sa jedne strane, 2 ispod traktora i 1 red sa druge strane.
 
Kod nas je na td 45 prednji trap razvučen na 145 cm i radimo tako soju sa 5 redi, u planu je kupovina još jedne mašine četvororedne koja će sejati samo kukuruze a ova će biti nameštena na šest redi i sejaće samo soju.
 
evo i moja sejalica danas stigla kuci i prvo smo je malo perili pa sledni 2-3 dana sredzivanje sitnice i idemo u setvu
dsc03881.jpg
dsc03873.jpg
 
Postovan clanovi, gde mogu da nabavim onu semu lancanika i polozaja,vrsta ploca i one stvari kako da vam objasnim, za olt pneumatsku sejalicu iz 88, knjiga za upotrebu mi se vec skoro raspala a gde da nadjem novu ili neku kopiju?
 
Imaju svi ovi sto prodaju delove za sejalice,metalorad odzaci sigurno,od njih sam uzeo sad na vasaru
 
Nekoliko stranica unazad molio sam za pomoc oko olt psk,naime imao sam taj problem da nije htjela da hvata zrno na svaku rupu na sjetvenoj ploci,iako se desi da ponese i po dva zrna na nekoj rupi dogadja se i da naidje i bez ijednog zrna.

Iako sam stavio nova crijeva nove ploce(stare bile izbrazdane),plasticne prstenove,obrtaji kardana na 540 mozda je malo bolje nego sto je prije bilo.Sta sad da radim da nije nesto do turbine...?Izludjuje me ova sijacica!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh