Pneumatske sejalice za kukuruz

Za Suncokret ploce od 18x2,5mm namestiti skidace,malo laksi gas i seje kao prljkom.
 
ivanz - Ili produžiš autoputem do Rume na vašar trećeg u mesecu.
Ćiro videću ti ja kad budem išao u Rumu , znam da bude tih koji prodaju odštampane prospekte ali me nije nikad interesovalo.
 
Ciro, pa ovo sto mozes odavde s foruma (mislim da ima uputstvo za upotrebu) downloadovati to ti ne odgovara? :sta:
 
Odeš nedeljom na najlon u novi sad i kupiš šta oćeš danas bila trojica sa dijelovima za psk ili odeš u ekopan nedaleko od najlona to možeš svaki dan


ti znaš gdje je to???? gdje ti uzimaš?

ćiro, nisam ni napisao.......sretno sa sijačicom!!!!


što se kataloga tiče, ja sam dobio original katalog uz svoju sijačicu.......
 
Naravno da znam punac mi živi kraj pijace i bio sam juče tamo, ja sam uzimao u ekopanu i zadovoljan sam dijelovima i ima sve moguće čak i neka poboljšanja koja olt nije popravio,ima i bliže u odžacima ali ti su malo skuplji isplati se otić u ns
 
Mislim da su ~10e/komad (bilo kakve da su ploce, t.j. za bilo koju kulturu) - ali mozda nije adekvatna informacija, jen nije "update"-ovan vec odavno.
3 mm je dovoljno, ja sam imao lose iskustvo s vecim rupama na ploci (ne secam se tacno koji hibrid je bio, ali je seme bilo jako sitno, pa je vukao kroz turbinu)... sve u svemu 2,5-3 mm ako je u pitanju suncokret je dobra solucija po meni.
 
ja sam bio uzeo sa 72 rupe, 4 komada za oko 27€, u šidu mi jedan prodao, nisam ih probao, jer tada sam već posijao grah, samo sam stavio u sijačicu i okrenuo točkove.......prošle godine u 4mj
 
Jeste koštaju 10e komad.pa jesam ti reko kolega da imaš kod njega sijačicu u odličnom stanju a ti kupio ovaj drlog oltov:haha:
 
Kolege interesuje me vase misljenje o sejalicama matermacc, gaspardo i sfoggia, prednosti i mane izmedju ove tri firme.
 
Da li bi neko od clanova mogao da fotografise tabelu setve soje za Majevicu? Da li je neko imao problema sa plocama za soju na kojima su otvori 4.5mm?

imam ovo ako pomaze, ne znam tacno na sta se misli :)
sema-maja.jpg
 
Bas to mi treba, treba da kupim ploce za soju pa sam hteo da vidim koji sklop biljaka mogu da postignem sa plocama od 70 rupa. Vidim da je u tabeli nesto korigovano crvenom bojom, jesi ti to radio? Koje ti ploce za soju imas, koji im je promer otvora 4.5 , 5mm? Moguli imati problema sa krupnijim semenom soje posle ove kisne godine sa otvorim 4.5mm ili je problem sa krupnim semenom izrazen samo kod ploca sa dva reda rupa?
 
Bas to mi treba, treba da kupim ploce za soju pa sam hteo da vidim koji sklop biljaka mogu da postignem sa plocama od 70 rupa. Vidim da je u tabeli nesto korigovano crvenom bojom, jesi ti to radio? Koje ti ploce za soju imas, koji im je promer otvora 4.5 , 5mm? Moguli imati problema sa krupnijim semenom soje posle ove kisne godine sa otvorim 4.5mm ili je problem sa krupnim semenom izrazen samo kod ploca sa dva reda rupa?
To sam popravljao na racunaru jer se nije videlo od blica prilikom slikanja, a pocrveneo sam ono sto koristim radi boljeg pregleda, nisam imao na masini pa sam uslikao u selu i sacuvao da se nadje. Na ostala pitanja ce neko odgovoriti drugi nerazumem se toliko. Sejem na 3cm sa 70 rupa.
 
Uz ovu sejalicu deluje d asam dobio neke ploce sa 18 rupa koje mi deluju da su razbusivane busilicom!!!!

Kao da je rupa prosirivana da li je to moguce??? Ali sve mi se cini da jeste... Da li to znaci da cu morati da menjam i te ploce za Kukuruz sto sam dobio uz nju???

Са ''разбушиваним'' рупама може бити мало проблема, уколико ивице тих рупа нису обрађене.
 
Са ''разбушиваним'' рупама може бити мало проблема, уколико ивице тих рупа нису обрађене.
Ja sam razbusivao rupe na plocama i nije to bas naljbolje ispalo.Potrosio 4burgije prc. kvaliteta, i prilikom obrade rupa, (zengovanje) e tu tek treba paziti na obrtaj burgije jer hoce da trese i nebude povrsina glatka. Te ploce i ne koristim , jer nije uspela bas naljbolje ta rabota ,i prilikom rada ima praznih rupa ponegde. Mozda ce nekome bolje uspeti , ali ja iznosim moja iskustva sa rupama:haha:
 
Nazad
Vrh