Pneumatske sejalice za kukuruz

Nemam ni ja ali cu se raspitati posto je. Postoji opcija, na kompjuteru imas one prekidace i ostavljene izlaze za te elektromagnete.
 
trebam da sad remontujem nodet sejacicu,pa jel neko zna neke radnje sto prodaju delove...ja sam imao broj ,ali sam izgubio
 
Današnja poseta u Titan Machinery.
dsci1565.jpg

dsci1567.jpg

dsci1563.jpg

dsci1557.jpg

dsci1555.jpg

dsci1551.jpg

dsci1562.jpg

dsci1556.jpg

dsci1561.jpg

dsci1560.jpg

dsci1559.jpg

dsci1564.jpg

dsci1550.jpg

dsci1554.jpg
 
ovo je stroj za direktnu sijetvu koliko vidim, ima moj prijatelj sfogiju nosenu potpno isti sistem aparata za sijanje... odlican stroj....

- - - - - - - - - -

eh da i da pitam one koji imaju kontrolu sijetve, ja sam se ponovio u to i isprobao ju pa mi nesto nije jasno, s obzirom da nemam puno mijesta u dvoristu da ju poteram desetak metara poteram ju 3-4-5 i nikad mi se sve lampice ne popale zeleno(nadam se da znate na ceg mislim) e sad dali treba vise metara napraviti da bi to radilo kako treba ili..??? :sta::sta::sta:
 
ovo je stroj za direktnu sijetvu koliko vidim, ima moj prijatelj sfogiju nosenu potpno isti sistem aparata za sijanje... odlican stroj....

- - - - - - - - - -

eh da i da pitam one koji imaju kontrolu sijetve, ja sam se ponovio u to i isprobao ju pa mi nesto nije jasno, s obzirom da nemam puno mijesta u dvoristu da ju poteram desetak metara poteram ju 3-4-5 i nikad mi se sve lampice ne popale zeleno(nadam se da znate na ceg mislim) e sad dali treba vise metara napraviti da bi to radilo kako treba ili..??? :sta::sta::sta:
Digni sejalicu i rucno okreci tocak i mora da pogasi sve crvene i upali zelene ako je sve ispravno i radi kontrola setve..........
 
Mozda nisam dovoljno strucan da komentarisem, ali ja ne vidim sta je ovde tako posebno u odnosu na slicne modele evropskih proizvodjaca. Ako ima neke razlike voleo bih da neko pojasni, nemojte samo da kazete u kvalitetu je razlika.
 
Ima dosta razlika samo nemam vremena da pišem, a nije red ceo post prekopirati i postaviti pitanje!
 
Izvinjavam se stvarno nisam namerno. Voleo bih da napisete razlike prvi put vidim ovakvo nesto kod nas pa bih voleo nesto i da naucim. Ako mozete makar i u kratkim crtama.
 
Kolko vidim na ovoj fali dosta dijelova , i baš me zanima kog su joj oblika nazad tzv nagazni točkovi , ili ima više opcija . Bez onih naprijed sklanjača je nekompletna vjerovatno su i oni u skladištu . Kolko li košta ?
 
Ako nemate sta pametno reci bolje i ne komentarisati proizvode iz amerike. Oni su od nas udaljeni miljama daleko sa tehnologijom i tesko da cemo ih stici u skorijoj buducnosti.
Oni vec rade kukuruz u udvojene redove, a mi se jos bakcemo sa nodetkama starim 30 i kusur godina. Ne vredi nista ni govoriti vec nam ostaje samo da gledamo onako divne slike i sanjamo.
 
Nazad
Vrh