Pneumatske sejalice za kukuruz

Kloki, i ja mislim da raonici treba da budu oštri ali se, prema mom iskustvu (sijem s ocem kukuruz od desete godine, sam popravljam, prepravljam i sredjujem sijačicu od kako znam za sebe), pokazalo da je dobro da je raonik na samom kraju zaobljen. Raonici koje sam napravio na mojoj sijačici su oštri cijelom svojom dužinom sem na 1cm na kraju gdje se šire, evo na slici ću pokušati da to pokažem, tu se vidi kako sam sve zamislio:

16c4aop.jpg


Apsolutno ne tvrdim da je ovo rješenje najbolje ali se, preko niza eksperimenata i višegodišnjih posmatranja kako sijačica radi pokazalo kao odlično i neutrališe sve probleme sa unošenjem sjemena u tlo koje sam do sada imao. Možda nije logično ali u mojim uslovima radil. Uostalom, svako ima pravo da eksperimentiše kako god hoće sa svojom zemljom, sjemenom i mašinama i da svoje ideje i rezultate iznosi javno. Ako nekome smeta ne mora da čita, nek svako radi kako god hoće i kako misli da je najbolje. Rezultatima sjetve sam prezadovljan, sjeme je unešeno u tlo jednostavno savršeno, na ujednačenu dubinu, redovi pravi kao strijela, rod izvanredan. Dakle, moj eksperiment, iako možda nelogičan i bezvezan i kakav sve ne, ipak je na kraju uspio a samo to je bitno. Svoja iskustva sam iznio ovdje jer bi možda nekome mogla biti od koristi a ako nisu, nije ni važno, kome se ne svidja ne mora da radi ovako, niko ga ne tjera.
 
Zombi dali mozes postaviti kako si navario posto i ja mislim isto uraditi ne iz razloga da nece u zemlju ( oce i previse ) nego da su semena u istoj vrsti a ne jedan malo levo drugi malo desno sto je znala da uradi zbog oblika ulagaca pa u spartanju muka . Ovako semenu ulagac napravi uzan kanal i ono se skotrlja dole u njeg .

Evo našao sam bolje slike, znam da sam ih negdje upload-ovao

nejjwp.jpg


vyoyzt.jpg


Ove slike su napravljene kada je tek završeno zavarivanje, probao sam je ovako ali nije valjali pa sam zavario komade trake iza raonika.
 
Pla-met iz Zrenjanina cena je 150e,ali dosta sam cekao jedno mesec dana da stignu...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh