Plug - osnovna tema

LB je vario, LD nije ali može da mu se podešava zahvat mehaničkim putem+neki imaju memori cilindar, oba pomenuta su visokog klirensa.VD je niski klirens, razmak između brazda kod svih je 100.Ako se odlučiš za Kverneland gledaj da ima piramidu 200 i jaču jer imaju bolju poziciju cilindra za okretanje koji stoji gore a ne dole sa strane.
 
Ja bi samo da dodam svoje mišljenje, koje sada već dve godine i iskustveno. Može bez pretplužnjaka, ali razlika je drastična u korist kvaliteta oranja sa pretplužnjacima. Odavno želim da imam pretplužnjake na plugu, od prošle godine imam, i savršeno zatrpava sve. Nisam imao prilike čitavu stabljiku kukuruza, ali do 1 metar danas zaorao bez ikakvog brloga na površini, tako i sirak.
 
@aca74, da li taj plug ima deflektore kada je tako drastična razlika u oranju sa i bez pretplužnjaka? Pitam zato što je moj zloglasni 757 sa deflektorima sasvim drugi plug, i kod mene u oranju se sasvim solidno pokazao. I ono što je obrnuto u odnosu na većinu čini mi se da lepše zaorava kada je brzina oranja manja. Evo ovde se vidi, nekih 50 m od mesta fotografisanja je bila džungla kao kod komšije sa leve strane jer je tu bila bašta. Najviše je bilo sirka i kerećeg grožđa. Ovaj sirak pri dnu što se vidi nije zatrpan jer je tu traktor izlazio iz brazde na put. Možda bi neki strani plug to još bolje uradio, ne znam. Prošle godine sam orao pored novog Regenta 3 brazde, verujte mi da kvalitet onog oranja nije bio ni malo bolji od mog sa 757. Ne znam zbog čega, isti je tip zemljišta bio, isti predusev. Pomalo sam se razočarao.
https://fotkica.com/slike.php?slika=1_75887820_IMG_20221009_142356.jpg][/url]
 
Na Regentu sam imao pretplužnjake, više sam orao bez njih nego sa njima jer je znalo da guši do te mere da poludiš.Na Kvernelandu ih nemam, namontirao sam deflektore i prezadovoljan sam njihovim poslom, zaore se sigurno od 95 do 100% mase u zavisnosti šta i kako se ore, plus ih traktor ne oseti kao što je slučaj sa pretplužnjacima.Istina je da bude mnogo lepše i sitnije oranje kada su pretplužnjaci u funkciji ali neka ih za neku drugu priliku.
 
@aca74, da li taj plug ima deflektore kada je tako drastična razlika u oranju sa i bez pretplužnjaka? Pitam zato što je moj zloglasni 757 sa deflektorima sasvim drugi plug, i kod mene u oranju se sasvim solidno pokazao. I ono što je obrnuto u odnosu na većinu čini mi se da lepše zaorava kada je brzina oranja manja. Evo ovde se vidi, nekih 50 m od mesta fotografisanja je bila džungla kao kod komšije sa leve strane jer je tu bila bašta. Najviše je bilo sirka i kerećeg grožđa. Ovaj sirak pri dnu što se vidi nije zatrpan jer je tu traktor izlazio iz brazde na put. Možda bi neki strani plug to još bolje uradio, ne znam. Prošle godine sam orao pored novog Regenta 3 brazde, verujte mi da kvalitet onog oranja nije bio ni malo bolji od mog sa 757. Ne znam zbog čega, isti je tip zemljišta bio, isti predusev. Pomalo sam se razočarao.
https://fotkica.com/slike.php?slika=1_75887820_IMG_20221009_142356.jpg][/url]
Koje su daske na tom 757?
 
Moj 757je imao deflektore. Ali džaba, to je bilo jako loše po mom ukusu. Nije se gušio kao 756, ali oranje jeste bilo lose. Potencijalno, mozđa je bio los tj kopija jer je napravljen 2008 godine. Ja sam bio srećan sto kupujem skoro nov plug ali dva puta sam se radovao sa njim.
Maticu ovaj ne guši sa pretpliznjacima
 
Ja sam prošle godine sa lemkenom orao ručno obran kukuruz. Ni jednom nije zagušilo.
Jedino sam imao zagušenje kad sam orao po mrazu, ali to svega 2-3 puta i uglavnom kad započinjem njivu.
 
Moj 757je imao deflektore. Ali džaba, to je bilo jako loše po mom ukusu. Nije se gušio kao 756, ali oranje jeste bilo lose. Potencijalno, mozđa je bio los tj kopija jer je napravljen 2008 godine. Ja sam bio srećan sto kupujem skoro nov plug ali dva puta sam se radovao sa njim.
Maticu ovaj ne guši sa pretpliznjacima
I ja sam moj dao samo da ga ne gledam očima 😐 jes da ima propusnu moć al samo slaže, ne prevrne zemlju, isto dva puta radovanje
 
Ne mislim ja ništa loše po pitanju pretplužnjaka.Samo kažem da može i bez njih da se ore lepo.
Može se lijepo orati plugom koji ima dobru dasku i dovoljno snažnim traktorom da se može postići optimalna brzina.
Stavimo li pretplužnjake na neki plug čija daska ne prevrče nego samo prislanja zemlju, oranje bude barem tako dobro kao kod prije opisanog pluga. Čak i ako se mora orati sporo, npr.3-4 km/h. To nije samo moje razmišljanje nego i iskustvo.
 
Isto i ja sa Landsbergom, dimenzije su bile 90x72 i to nije pilo vodu sa predpluznjacima na kukuruzovini, pa sam naknadno ugradio deflektore! Dobri deflektori smotaju dosta mase, jedino sto ne mogu da sakriju dzombu-capur, tu nema spasa ako je pluzno telo hvata pocetnim delom tj. grudina, svo korenje bude na oranju gorr!
Na Regentu sam imao pretplužnjake, više sam orao bez njih nego sa njima jer je znalo da guši do te mere da poludiš.Na Kvernelandu ih nemam, namontirao sam deflektore i prezadovoljan sam njihovim poslom, zaore se sigurno od 95 do 100% mase u zavisnosti šta i kako se ore, plus ih traktor ne oseti kao što je slučaj sa pretplužnjacima.Istina je da bude mnogo lepše i sitnije oranje kada su pretplužnjaci u funkciji ali neka ih za neku drugu priliku.
 
Ne mislim ja ništa loše po pitanju pretplužnjaka.Samo kažem da može i bez njih da se ore lepo.
Sad si ko grbic.....hehe

Kad sam uzeo vogela 1020 prvi pretpluznjak,tj njegova daska je bila srezana vodoravno na pola,pitam zasto.....kaze da negusi.....probao staviti od druge brazde i gusi.....tako da nije bila losa prepravka od prethodnog gazde....
 
Nazad
Vrh