Plug - osnovna tema

Pa kazu da nema sta ne mogu da pregrizu...dok im nisu stomacici otekli nisu batalili(ovaj post je napisan u humoristicke svrhe a ne u cilju bilo kakvog omalovazanja i ismejavanja) znaci samo u svrhu pozitivnog ismejavanja:rolleyes:
 
Ovo drugo, u svakom slučaju. Robustan je i težak, što je dobro, a što se tiče kvalitete rada i lakoće kojom se vuče, po meni je drugi od svih plugova, odmah iza Kvernelanda. Radio sam s tim Titanom 140, a imao sam i svoj Titan 100 CX Vario tri brazde.
 
Drugar kupio plug (mislim da je Vogel),obrtni,ali je klip sa jednim crevom i ima još neke dve opruge. Može li to da se prepravi da bude sa dvosmernim klipom? Je l tu potrebno ugraditi i ventil - "kocku"?
 
Drugar kupio plug (mislim da je Vogel),obrtni,ali je klip sa jednim crevom i ima još neke dve opruge. Može li to da se prepravi da bude sa dvosmernim klipom? Je l tu potrebno ugraditi i ventil - "kocku"?
A sto bi menjao? I moj prijatelj uzeo vogela sa jednim crevom,vuce ga basakom i bez problema okrece plug

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Pa ne znam :osmeh:
Valjda nije nešto zadovoljan,pa bi prepravio. Pita mene,ja nisam siguran,nemam iskustva uopšte sa obrtačima,pa pitam vas ovde.
 
Ovo drugo, u svakom slučaju. Robustan je i težak, što je dobro, a što se tiče kvalitete rada i lakoće kojom se vuče, po meni je drugi od svih plugova, odmah iza Kvernelanda. Radio sam s tim Titanom 140, a imao sam i svoj Titan 100 CX Vario tri brazde.
Misliš da je ispred lemkena?
Ja gledam za traktor 125ks,vodim se time da je možda dobra kupovina vario pluga jer može brzo da se menja zahvat zavisno od tipa zemljišta,zahvat od 35 do 50?
Ima par komada u solidnom stanju na oglasima a cena nešto ispod 7k.
 
Misliš da je ispred lemkena?
Ja gledam za traktor 125ks,vodim se time da je možda dobra kupovina vario pluga jer može brzo da se menja zahvat zavisno od tipa zemljišta,zahvat od 35 do 50?
Ima par komada u solidnom stanju na oglasima a cena nešto ispod 7k.
Imam Lemkena sada, imao sam i prije nekoliko komada, ali Regent mi se više sviđa.
Definitivno uzmi vario, vrijedi svake pare. Traktor ti je 4 ili 6 klipova?
 
Ja sam or'o sa svakakvim plugovima i takođe mi je Regent tip top plug što se tiče lakoće vuče i oranja.Jedino je malo mekši pa bi trebalo uzeti ozbiljnije građen.
 
Jeste jak a i cena mu je takva.Bio je na oglasu prošle nedelje Kverneland LB 100 5 brazdni za 5.000 e, verovatno se prodao ali naleti povremeno nešto tog ranga a kod tebe takvom plugu nema veka.
 
Ne zbog površine nego što ga taj traktor ne može srediti.Moj je 25 god. bio u ozbiljnoj firmi, vukao ga traktor od 220 ks i nije ga sredio, sad kod mene ovaj od 150 ks pogotovo mu neće moći ništa.Pretplužnjaci nisu neophodni.
 
Nazad
Vrh