Plug - osnovna tema

Nema tu vlage za bilo kakvu setvu do jeseni. Milovane ima tu i dosta slatinastog zemljista. Vidi se lepo na 0.34. Tad se vidi i suncokret preko kanala koji je jako redak. Koji je uzrok?
Ima slatine,a i dosta je teska zemlja,bez kvalitetne pripreme nema nista.
Sad sam orao zato sto je bio parlog,a u buduce ne ide nista osim podrivaca.
 
Pre par godina komsiji je u oranje na ispomoc dosao rodjak iz vrsca, covek je izasao iz traktora i ljubio zemlju kada je video kako ide kod nas oranje. Lepo radi plug, spram cene ovo je mozda i najbolja kupovina.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Za sad sam prezadovoljan. Vukli smo sa 82.1 leskovacki 2 brazde i sa 1221 vogel 3 brazde m950. Na Vogelu smo za 2 dana oranja promenili 10 sigurnosnih srafova,i na kraju mu je pukla i ploca. Na ovom novom ni jedan sraf nije pukao
 
Ako sve bude kako treba u subotu će mi doći g-din Petar Grbić da pogleda moj dvobrazni plug da li mu nešto fali i da mi objasni kako da ga uštelujem sa mojim 539. Čovek ima sigurno mnogo više iskustva od mene i da najzad znam gde postoje cake ili greške koje sigurno pravim. Inače ja njega namestim tako da nemam kosu vuču i da lepo prevrće i slaže ali samo pod jednim uslovom. Moram desnu poteznicu da skratim odnosno da navijem lanac baš dobro. E sad me baš interesuje da mi čovek objasni sve u vezi ovoga.
 
Ako sve bude kako treba u subotu će mi doći g-din Petar Grbić da pogleda moj dvobrazni plug da li mu nešto fali i da mi objasni kako da ga uštelujem sa mojim 539. Čovek ima sigurno mnogo više iskustva od mene i da najzad znam gde postoje cake ili greške koje sigurno pravim. Inače ja njega namestim tako da nemam kosu vuču i da lepo prevrće i slaže ali samo pod jednim uslovom. Moram desnu poteznicu da skratim odnosno da navijem lanac baš dobro. E sad me baš interesuje da mi čovek objasni sve u vezi ovoga.
Aa dogovorili ste se da dodje

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ako sve bude kako treba u subotu će mi doći g-din Petar Grbić da pogleda moj dvobrazni plug da li mu nešto fali i da mi objasni kako da ga uštelujem sa mojim 539. Čovek ima sigurno mnogo više iskustva od mene i da najzad znam gde postoje cake ili greške koje sigurno pravim. Inače ja njega namestim tako da nemam kosu vuču i da lepo prevrće i slaže ali samo pod jednim uslovom. Moram desnu poteznicu da skratim odnosno da navijem lanac baš dobro. E sad me baš interesuje da mi čovek objasni sve u vezi ovoga.
Drugacije I ne moze da bi bile brazde iste sirine
Jedino da suzis trag zadnjih tockova
Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Paracinac88 čuo se jesam samo da se sutra potvrdi da li dolazi. Valjda će moći da dođe.
Barbula ovde sam dosta čitao da treba oba zatezača da budu labava a ne stegnuti. Nema veze neka čovek dodje pa ću videti. Neka pogleda traktor i plug pa neka mi kaže šta ne valja i šta treba da menjam (ako nešto ima).
 
Paracinac88 čuo se jesam samo da se sutra potvrdi da li dolazi. Valjda će moći da dođe.
Barbula ovde sam dosta čitao da treba oba zatezača da budu labava a ne stegnuti. Nema veze neka čovek dodje pa ću videti. Neka pogleda traktor i plug pa neka mi kaže šta ne valja i šta treba da menjam (ako nešto ima).
Sredice on sve majstor je za stelovanje

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Paracinac88 čuo se jesam samo da se sutra potvrdi da li dolazi. Valjda će moći da dođe.
Barbula ovde sam dosta čitao da treba oba zatezača da budu labava a ne stegnuti. Nema veze neka čovek dodje pa ću videti. Neka pogleda traktor i plug pa neka mi kaže šta ne valja i šta treba da menjam (ako nešto ima).
Tako bi trebalo u teoriji da bude ali ako olabiš desni španer prednja brazda ima da hvata 35cm i više, može to da se iskoriguje da prednja brazda ide pliće pa da oranje izgleda ravno ali nije to to a da prednja brazda hvata 25 nema šansone
 
Nazad
Vrh