Plug - osnovna tema

Pa on moze da dize bez problema sto se tice podizne moci ali bih morao da nabacim jos neki teg zbog duzine pluga tj veceg prekreta u odnosu na drljacu koja mi je najtezi prikljucak sa 1200kg

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Da li neko zna koja je cijena ovih novih imt/vogel plugova? Konkretno me interesuje 756.20 i 756.30 sa točkokom, crtalom i deflektorima.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Ja sam platio 756.20 sa deflektorima 114000 ako se dobro secam.

Evo ti sa jednog sajta.Za veliko crtalo nazubljeno nemam info.

Tocak -162e
Diskosno crtalo fi 38,5 cm 90e
deflektor 42e
Fiksno crtalo 48e

756.30 je 1260e
 
Molim za iskren savet,da li bi IMT 610.14 lepo zaoravao,bez gusenja,ako mu se montiraju predpluznjaci?
Kombajnirano je sa Sempeterom,cele tuluzine ostale.
Na jednoj manjoj njivi gde je Zmaj brao lepo se sve zaoralo bez gusenja pluga.
Da budem iskren i 15 hiljada za predpluznjake za nas je veliki izdatak s' obzirom u kakvoj smo situaciji pa mi je jako bitno da znam
 
Molim za iskren savet,da li bi IMT 610.14 lepo zaoravao,bez gusenja,ako mu se montiraju predpluznjaci?
Kombajnirano je sa Sempeterom,cele tuluzine ostale.
Na jednoj manjoj njivi gde je Zmaj brao lepo se sve zaoralo bez gusenja pluga.
Da budem iskren i 15 hiljada za predpluznjake za nas je veliki izdatak s' obzirom u kakvoj smo situaciji pa mi je jako bitno da znam
Zavisi koji pretplužnjaci,ove kopije što prave kod nas bi dosta gušile,kad bi nasao od vrhunskih plugova zagušilo bi ponekad...
 
Јес ти то пробо па видео разлику или само верујеш и мислиш да је то тако?
 
Imam ja 610.14 sa pretplužnjacima male privrede.

Dok je dobro istarupirano i plug stoji kako treba u brazdi - vrede svaku paru, mnogo je lepše zaorano nego bez njih. Ali kad plug ne stoji kako treba u brazdi (kad traktor ide po ravnom pa se plug nagne na levu stranu - kod otvaranja oranja, izoravanja razora, oranja uvratina, zatvaranja razora i sl.) i pretplužnjak nije u zemlji već ili ide jako plitko ili je skroz van zemlje - onda lako zaguši. Problem kod tih preplužnjaka na IMT plugu je što se oni uglavnom montiraju sa uzengijom pa je stalno skidanje i vraćanje pretplužnjaka problem. Ako se napravi nosač pretpolužnjaka tako da se pretplužnjak fiksira jednim šrafom onda preporučujem kupovinu pretplužnjaka jer će se u tom slučaju lako skinuti pretplužnjak kod zatvaranja razora ili oranja uvratina, a potom opet lako vratiti kad ponovo ustrebaju.

Ako nije dobro istarupirana kukurzovina, ili je isuviše debela u tragovima, manje će gušiti bez pretplužnjaka. Neće tako lepo izgledati oranje ali ćeš orati, a sa njima nećeš orati već ćeš se patiti.
 
Molim za iskren savet,da li bi IMT 610.14 lepo zaoravao,bez gusenja,ako mu se montiraju predpluznjaci?
Kombajnirano je sa Sempeterom,cele tuluzine ostale.
Na jednoj manjoj njivi gde je Zmaj brao lepo se sve zaoralo bez gusenja pluga.
Da budem iskren i 15 hiljada za predpluznjake za nas je veliki izdatak s' obzirom u kakvoj smo situaciji pa mi je jako bitno da znam
Stavi mu Vogelove deflektore i zaoravace sve kao od sale!

 
Da li bi mogao traktor od 95ks da vuce obrtac Vogela XM 1050 ?? Pre svega jer je relativno tezak mislim oko 1t, pa ne znam koliko bi to uticalo. Ili je bolje naci neki neki 950, mada mi se vise svidja ovaj prvi zbog visine i razmaka.
Moj je 1050 i 1221 rusa ljulja dobro,oko 1t je sa svom opremom. A o M 1050 Nisi razmišljao?On je lakši.
 
Jesam ali nisam nasao ni jedan trobrazni za sad. Videcemo, imam u ponudi LM950 takavi sam probao pre neki dan od jednog prijatelja i nije gusila kukuruzovina, a probao sam u njivi koja je dala preko 11t/ha gde ima najvise mase. A po tezini mi je sasvim ok da ne ljulja i propinje traktor, ali da je duzi ne znam kako bi bilo. Ali ja bih radije ako nadjem neki jos vislji od tih 72-73cm koliko je ovaj visok, ovo mi je kao nek rezervna opcija.

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Što se tiče kukuruzovine zavisi i sa čim je rađen kukuruz,imao sam parcela koje posla oranja skoro nisi mogao da prepoznaš da je bio kukuruz ali imao sam i parcela gde sam morao i da tanjiram i da skidam pretplužnjake.
 
Добро заоравање кукурзовине ће највише зависити од приноса на тој парцели адаптера и његовог рада а понајмање од предплужњака да ли су лемкенови или неки домаћи
 
Radjen je adapterom koji ima geringhof grickalicu. Koseno je malo vislje jer stablo bilo po malo zeleno a prinos malo preko 11t nesto sam vozio kuci pa ne znam tacno, ja mojim Kvernelandom ravnjakom sa niskim klirensom 63cm i 80cm nisam mogao nista da odradim tu ni nakon 40l kise pre mesec dana. Gusilo non stop i batalim, a ovaj visine 72-73cm i 95cm razmak je zaoravao doduse palo je jos 20 i kusur litara prosle nedelje pa je jos slepilo za zemlju. Merkem vec 2-3 godine da uzmem veci plug ali nikako da prelomim sve iskrsne neka masina ili neka njiva ili nesto trece. E sad sam se nameracio ozbiljno hehehe
 
Добро заоравање кукурзовине ће највише зависити од приноса на тој парцели адаптера и његовог рада а понајмање од предплужњака да ли су лемкенови или неки домаћи
Pa nije baš tako,adapter i masa su važni(prinos nema nikakve veze-Dkc rodi npr 6 t/kj i ima duplo manje mase od Syngente Syncero koje bude 6 t/kj) samo ako je idealno isečkano,čim ima većih stabljika prvi problem bude položaj točka,pa pretplužnjaci,klirens i razmak plužnih tela.Pre mesec dana sam orao njivu koju je solidno usitnio šestoredni Fantini,podelio sam je na pola,levu stranu je orao 757 a desnu Lemken.Radniku je gušilo najmanje 20 puta u brazdi pa smo morali da skinemo pretplužnjake dok sam ja sa Lemkenom normalno orao.Postaviću sliku ako imam da se vidi razlika a ako nemam slikaću.
 
Ти се водиш искључиво властитим примером не сеју сви дкц, пионир или синџенту и не вршу сви кукуруз а и они треба да ору и заору.Принос наводим као пример ,да нема везе онда би свима било исто а није тако. Орати парцелу где је скинут кукуруз са 7-8т/кј и 3-4т/кј не може бити исто. Јел тај лемкен има већи клиренс и размак глава него 757? Jеси пробао да ставиш предплужњаке са 757 на лемкена да видиш да би и тада орање ишло и обратно пробај то па нам јави како у том случају иде. :osmeh:
 
Pretprosle godine je bilo mase kolko hoces a kukuruza nigde,tako da je ipak problem masa

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh