Plug - osnovna tema

Ja na plugu imam rukavac od zadnjeg tocka zmaja univerzala, od idstog imam i felnu, nalepi toliko da napuni felnu do rubova gde se montira guma, i tako da je tocak uvek ravan, nemoze da se probusi, a ako malo vise nalepi sve zajdeno otpadne i za par okretaja tocka se opet napuni samo do rubova.. Tako da ako pravite tocak, namestitet da vam odgovara visina bez pneumatika samo gola felna, jeftinije je i daleko pouzdanije.
 
Glavcinu sa lezajem od zastavinih vozila,a rukavac vam strugar napravi za 15 minuta najprostije i najeftinije resenje.Ja sam kod mene na plugove sve tako prepravio,a sada smo i na tarup tako uradili lezajeve i glavcine od zastave one manje posto ima dve vrste.Jedino sto sam ja na plugove stavio metalne tockove jer gumene mi u dzombistu obavezno busilo.
 
Osovina od zadnjeg točka juga i lezaj,,ćelava guma trinestica sluzi na plugu vec sedam godina bez bušenja
 
Nisam siguran da li je to ovaj na pocetku sela. Ako jeste kod njega nema cenkanja,ako on kaze da to vredi toliko,nema dalje diskusije.
 
Ima cene veće od realnih. ( 99% sve što je kod njega to je on farbao u njegovoj radionici, bio sam kod njega pa sam video). Uvozi kao otpadnog gvožđe, a prodaje sve kao da je novo. Onaj amazone rasipač vuče več godinu dana po oglasima, tražio mi je 2500e i dalje ga prodaje.... Sreća što ga nisam kupio, uzeli Dondera, beton kako radi. Ne zna se ko je gori, tata ili sin. Ja sam kupovao baterije za Nodet sejalicu, cena je bila fiksna u euro.
 
Ja takog lemkena s točkom platio 1600 eura s manjim nedostacima tako da ne vrijedi ni 2000 niti kotač nema
 
Koga zanima Regent drugar ima 2 brazde obrtac u opremi kao ovaj Lemken. Dace ga verujem dosta ispod 2000e. Mtz 82.1 je radio sa njim par godina. Hocu da kazem da 2500e moze samo lud covek da plati ovo ofarbano u plavo smece.
 
Takav plug ide 2500 eura kod nas ali s točkom velikim pretplužnjacima i da je ispravan a ne poderan.
 
Da li bi mogao traktor od 95ks da vuce obrtac Vogela XM 1050 ?? Pre svega jer je relativno tezak mislim oko 1t, pa ne znam koliko bi to uticalo. Ili je bolje naci neki neki 950, mada mi se vise svidja ovaj prvi zbog visine i razmaka.
 
Po meni ti je bolje naci 950. 1050 je naravno bolji, ali mislim da je pretezak za 95ks

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Pa i meni iskreno najvise zbog toga, ali bi taj razmak izmedju radnih tela bas legao :osmeh: Ja sad vucem ravnjak 3x35 bez ikakvih problema i u tezoj zemlji koju radim, ali opet me ta tezina dovodi u dilemu. Koliki je klirens kod na primer M950 ?
 
Pitam jer sam naisao na neki oglas (ne secam se da li ovde ili preko) da je klirens kod M950 75 ili 78cm.
 
Da li bi mogao traktor od 95ks da vuce obrtac Vogela XM 1050 ?? Pre svega jer je relativno tezak mislim oko 1t, pa ne znam koliko bi to uticalo. Ili je bolje naci neki neki 950, mada mi se vise svidja ovaj prvi zbog visine i razmaka.


Ako ga traktor bez problema nosi, kupuj. Težina pluga ne utječe bitno na vučnu silu. Više utječu daske i kut lemeša. Svojega Regenta premetnjaka vučem traktorom od 50 KS i 2 tone mase. Jedino, zbog težine pluga, moram biti pažljiv u transportu (traktor je voćar s malim međuosovinskim razmakom od 1700 mm)
 
Nazad
Vrh