Plug - osnovna tema

Ako je fabrika propisala da ih stavi onda je sigurno bolje da ih staviš, to je i zaštita plaza od trošenja i veća stabilnost pluga, na većini plugova je to postavljeno samo na zadnjoj brazdi.
 
Ako je fabrika propisala da ih stavi onda je sigurno bolje da ih staviš, to je i zaštita plaza od trošenja i veća stabilnost pluga, na većini plugova je to postavljeno samo na zadnjoj brazdi.
Moje mišljenje je da to nije peta kao na našim plugovima, nego više zaštita od trošenja plaza koji se pomeni prebrzo troši.
 
Polako ali sigurno, da vidim ko će da me demantuje. Ako ta ploča ima na originalnom novom plugu, nevidim razlog zašto bi bila skinuta, mogu i ja bos da idem po kamenu ali je bolje u obući.
 
Ne, iste visine velika, a mala je niska. Veliku sam montirao na zadnji plaz, a male na ostale. A sve plazove sam stavio dugačke.
 
Polako ali sigurno, da vidim ko će da me demantuje. Ako ta ploča ima na originalnom novom plugu, nevidim razlog zašto bi bila skinuta, mogu i ja bos da idem po kamenu ali je bolje u obući.
Ta ploča je dodatna oprema, kao i mnogo druge opreme. Nije obavezna oprema kao peta na našim plugovima jer je samo zaštita od brzog trošenja plaza.
 
Gledao sam slike po internetu, na nekim plugovima su samo male na svim brazdama a na nekim samo velike, nisam nigdje naletio da su obadvije i velika i mala montirana.
 
Funkcija plaza je da drži pravac pluga, da ga nema plug bi bježao u neorano, i pomaže hidraulici za preciznije održavanje dubine oranja ko ore bez točka. Neki proizvođači stavljaju veći, viši i duži plaz a neki kontra, a to zavisi od drugih osobina pluga. Postoji neki optimum veličine i oblika plaza i mali pogrešan detalj može da pogorša rad pluga. Nekada davno sam pravio nov plaz na jednobraznom plugu, i popravljao stari plaz na dvobraznom plugu i u praksi vidio da nije svejedno kakav je plaz.
 
Nazad
Vrh