Plug - osnovna tema

Da li neko ima iskustava sa Morro Aratri plugovima? Dvobrazni obrtac je težine oko 800 kilograma. Trebao bi rus 820 da ga nosi. Hoće li moći? Inače klirens mu je 80 cm a razmak između glava 100.
 
Jaca je marka lemken, ali mi se cini da je ermo jaci konstrukcijski, u slucaju oranja u suvim uslovima?
 
Pozdrav forumaši, jedno glupo pitanje. IMT 755 plug i IMT 539. Imam problem da mi zadnja strana pluga bježi u lijevo. Ispravljao sam to tako što gurnem onu ručicu prema napred, prema traktoru, to malo zanese zadnji kraj pluga prema desno da bolje prati. Kad sam otkačio plug primjetio sam da ona osovina što ide na poluge ima lufta na lijevoj strani. Da li se to piksuje i da li to možda uzrokuje da mi plug ide nakoso?
 
Imas gotove piksne da kupis.

Ima tema na forumu stelovanje pluga. Rucicu na tom plugu stavi na sredini ili je vuci prema zadnjem delu pluga. Tako ces smanjiti zahvat malo i manje ce ti bezati u levo.
 
Imas gotove piksne da kupis.

Ima tema na forumu stelovanje pluga. Rucicu na tom plugu stavi na sredini ili je vuci prema zadnjem delu pluga. Tako ces smanjiti zahvat malo i manje ce ti bezati u levo.
Čitao sam to i kod mene to nekako ide kontra, zadnji kraj bilježi više u neorano, mada i sama kocka je u lošem stanju, moraće se srediti sve do sljedećeg oranja
 
Prednji kraj zaorava i pomeranjem ručice u nazad on ide ka oranom(izbrazđivanje) ,zadnji samo drži pravac ako je plaz dobar.
 
Nazad
Vrh