Plug - osnovna tema

Lepo sam rekao da imam plug u vinklu a dobrih karakteristika al niko me ne slusa. Vodio sam kovaca sa sobom, on poneo neke vinklove metalne velike,lenjire...blagosiljao ga pre kupovine.
 
Zna li neko dolazi li u Rumu na vasar ovaj kovac Jovo Sudar, i ako dolazi gdje mu se stand nalazi. Kakvog kvaliteta su mu daske, plazovi lemesi?
 
Taj plug nema ni rucicu za podesavanje.Plug ko plug, ako ima raonike moze da ore.

Tocak nisam siguran da je fabricki valjda tu treba da ide crtalo.Skini ga nije ti potreban.

Za c335 nisam siguran koji je plug najbolji mozda neki jednobrazni imt 610.10 od dvobrazni mozda imt755.
Ako imas tegove na zadnjim tockovima mislim da bi neki dvobrazni od 10coli mogo da vuce, ima ovde iskusnijih koji imaju taj traktor pa pitaj njih.
Nisam nikada orao sa tim traktorom da bih znao.

Taj plug ti je nizak i kratak ima da se gusi mnogo ako imas zetvenih ostataka.
 
Ја сам овакав плуг вукао са Ц-335 ишао је лепо до 25цм дубине. Скини онај точак није му ту место, лепо види раоници какви су и углачај му даске сада су идеални услови за то. Пошто је све суво угари коју стрњику има да се цакле. Да и точак негде са стране му намонтирај али мало га одаљи да ти не би гушио.
 
Slavonac, super plug mozes ga vuci ja sam 3 brazde sa imt 555 vukao, a 4 sa rusom… ali ispod 25cm sto kaze kolega, i da je masa jako sitna ili da je nema puno da ne gusi… sojista je super radio, a ugar pogotovo… jako lepo prevrce i kada plitko radi, a izuzetno lagano se vuce. Samo mora biti ispravan.
 
Točak je tu nekad davno stric stavio . Znači da se skine točak odatle ? A da li treba 2 ili 1 crtalo ?
Da li da se ostaci točak na neko drugo mesto da plug ne tone a da se stavi 1 ili 2 crtala ?
 
Još ni jedan iz ponude nema kopirni točak, dakle dodatni trošak.
Za te novce u Somboru trobrazni Vogel kompletan i još podložan korekciji cene.
Jedno pitanje kakve su daske wy350l kako rade posao, ako neko ima takve.
 
Ima u tem Somboru i Regent msm da je 2850 €
E sad ne znam,kolika je visina i razmak izmedju glava,da li bi gušio u kuruzovini?!
 
Nazad
Vrh