Plug - osnovna tema

@neco
Ok.
Nego sa kumom sam pricao i on je platio KUHN-a 3 brazde obtac oko 11000 evra, pa nisam mogao da poverujem da je ovo toliko jeftinije. Ali ako je polovno i ima hudjikove potrosne delove onda je cena ok.
:ppozdrav:
 
Paorpaor je u pravu što se tiče 892-952 i 3 brazde okretača. Puno lakše mu je raditi sa 2 brazde okretačem nego sa 3, a učinak bi sa 3 brazde bio tek neznanto veći u odnosu na 2 brazde okretač. Iznimke su izuzetno lagana tla gdje bi ta kombinacija išla, no u iole težim tlima radni vijek traktora se skraćuje, a broj kvarova se povećava. Bolje uže pa kvalitetnije i brže. ::namigivanje::
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Paorpaor je u pravu što se tiče 892-952 i 3 brazde okretača. Puno lakše mu je raditi sa 2 brazde okretačem nego sa 3, a učinak bi sa 3 brazde bio tek neznanto veći u odnosu na 2 brazde okretač. Iznimke su izuzetno lagana tla gdje bi ta kombinacija išla, no u iole težim tlima radni vijek traktora se skraćuje, a broj kvarova se povećava. Bolje uže pa kvalitetnije i brže. ::namigivanje::

Bećarino, ja sam mjerio Forterra sa Lemkenom 3x14 i Zetor 7711 sa 2x14 jutro forterra poore brze za 10min je razlika sada mislim da to i nije nesta!
 
pozdrav svima!Na otpadu sam kupio stari plug prevrtac,doduse sav rashodovan ali ima i predpluznjake.Skinute su sa njega desne daske ali i njih sam nasao.Preturio sam 5 tona krsa.Zna li neko kako se krsti ovaj plug?Evo i slika:
29ws6cz.jpg

246on44.jpg

pc9pu.jpg

211sdqp.jpg

25jjwid.jpg
 
kupio sam imt 756 visoki klirens (polovan) primetio sam tokom oranja da mi je zabrazdena prva brazda mnogo kada sam ga doterao kuci video sam da je gornja greda od piramide malo kriva pa vas pitam da li je moguce da ona bude uzrok toga inace sve ostalo je ok .Da napomenem da ga vucem rakovicom 65 i plug ima tocak
 
Nazad
Vrh