Plug - osnovna tema

Neco je napisao(la):
nije lose.
se6fsp.jpg

y342w.jpg
dobra kombinacija.. :D
ja imam 892 i razmislajm tako nesto i ja da kupim.. reci mi molim te kako vuce trakor?? i koja mu je brzina u oranju.?? hvala
 
lalo i miroslave
plug nije moj to sam pozajmio od prijatelja bas iz radoznalosti da vidim kako ce ga vuci solidno ga nosi iso sam oko 8km al je dubina bila preko 25 zato sto nema tocka pa sam moro malo dublje.inace bez tocka je jako veliki problem namestio sam ga na poziciono i pocela je da mi se grije hidraulika znaci bez tocka nista.
plug je kosto takav kosto ga vidite 3400 evra al ima jos i cetvrtu glavu.
lalo i on ima 1221 i planira da ga vuce sa njim.
 
To je po mom misljenju malo "mlogo" za taj traktor. Takav plug je tezak oko 1 t ,a to na vagi og 3 m dodje dosta vise. Tezina je glavni problem za traktor i hidrouliku. Brzo ces ga shraniti sa takvim plugom. Ravnjak mu mnogo vise prilici,ili eventualno prevrtac ali sa 2 brazde.
 
Zasto bi covek sahranio traktor ako radi sa plugom obrtacem? :sta: Plug kao plug jeste tezi ali ako radi sa tockom ne nosi ga na hidraulici celu njivu vec samo kada okrece a hidraulik na traktoru nije napravljen da se koristi sa 1/3 kapaciteta!
Paore, nisam mislio da cu te reci cuti od nekoga kao sto si ti! :nono:
Stavi se tocak na plug i ne okreci se sine...
 
Nemoj tako Marko!
Od kada sam stavio tocak na plug odmaram se u oranju iz vise razloga!
Jos jedna prednost oranja sa tockom je ta sto mozes da zakacis toplink na traktoru na donju rupu i na plugu na gornju tako da plug bude ukocen kada ga podignes i sva zemlja lepo sklizne sa daske dok to kod oranja bez tocka ne pije vodu jer je preporuka da toplink kod oranja sa finom regulacijom stoji u vodoravnom polozaju dok je plug na radnoj dubini sto kod oranja bez tocka nije slucaj...
 
Bubu nije bas tako prosto kao sto si ti objasnio.
Vidi,svako ima pravo na svoje misljenje,a ja mislim da je za taj traktor to puno.
Ako hoce nek okaci i cetvrtu brazdu,sa ili bez tocka.
Brojke nemaju svuda istu vrednost :cao:
 
Paore, da ne dodje do zabune-mislimo na kombinaciju 1221 i 4-brazdnim obrtacem?

Naravno da brojke nemaju svuda istu vrednost ali ako covek ima uslove da ore sa takvim plugom zasto da ne? Ima menjac na traktoru pa moze da izabere odgovarajucu radnu brzinu orao sa 3 ili 4 brazde tako da mu ucinak bude relativno isti a hidraulika ce sigurno izdrzati. :ppozdrav:

Marko, jesi li probas da ores sa sedmicom i tockom na plugu? :D
 
Jok,nemam potrebe jer je penzionisana po tom pitanju ali točak stoji na plugu 610-14 kao iz fabrike da je izašao a kod mene je od kraja 80-ih
 
Pa i ako uzmemo 952 i 3 brazde obrtac ne gresim ako kazem da ta kombinacija moze da radi bez greske! :ppozdrav:

Marko, jel to znaci da si stavio tocak na plug tek kada ti je zasmetao negde u supi? :D
 
Ko nije orao sa tockom nezna sta je dobro jedino sto ga mozes icupati na medju ili razor.
Ja orem sa MTZ 82.1 od 4 do 7 brzine sa trobrazdnim ravnjakom, u transportu se mnogo greje hidraulika ako ne zakacim osigurac visine i mnogo mi cupka prednjinu pa mi stradaju gumice na p.vuci.
Motor mnogo vise namucim sa vucenom tanjiracom nego u oranju a koristim v 24
 
Sve kompletn.
Nije to toliko kvalitetan traktor da moze da izdrzi obrtac i da godisnje uzore bar 80-ak jutara.
Kod mene u selu ima oko 40 % ruseva,50% IMT-IMR i 10 % ostalo. Ljudi probali svasta,ali ne vredi. Za 92-ku maximala ravnjak 3x30 u nasem ataru za valjano oranje.
Da je moj traktor (92-ka) sigurno nebih kacio takav obrtac. Za 1221 da,ali za 92 ne.
U svakom slucaju svako zna svoje pa nek radi kako mu volja.
 
Kod nas je par godina jedan veliki povrtar orao sa 892 i 3-brazdnim SIP obrtacem i sa njime za to vreme uzorao minimalno 500 kj bez nekih znakova posustajanja. Problem je bio samo kada su orali po previse mokrom posto su morali da oru da postignu pa je bilo proklizavanja ali u to vreme niko nije orao, cak ni sa pomenutim traktorom i plugom ravnjakom tako da nema neke preterane veze da li je plug ravnjak ili obrtac jer 95% vucnog otpora stvaraju broj radnih tela, radni zahvat i dubina oranja a ne vise od preostalih 5% uticaj mase pluga na otpor. Mozda gresim a mozda i ne!? Praksa kod nas je pokazala svoje zato i iznosim misljenje.
Pomenuti povrtar je povecao obradive povrsine da sada pomenuti Belarus ima uske tockove i vuce prskalicu konstantno dok JD 6620 i IMT 5136 rade teske operacije!
 
bojceticu
sto posto sam siguran kupljen je od despota iz sombora onaj sto uvozi polovne masine.plug je bio kod hjudjika u temerinu promenjeni plazovi,grudi daske,stavljeni novi pretpluznjaci i raonici.
 
Nazad
Vrh