Plug - osnovna tema

Jjova kako ide?
Gde je taj sremac??

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
E jbg sad bolje znaš duzinu moje njive od mene samog
Lepo vam kažem da sam oduševljen!!!!
Nisam navikao da tako ide, imao sam i REGENT 2X35
LEOPARD 2X35
IMT 758

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Јандрићу што тај твој имт не дими на 2000 обртаја ја загледо па невидим дим
 
Bem li ga kod mene na 280 metara duži kad kosim detelinu 2 brzom istreskam se dok dođem do drugog kraja nikad da stignem izgleda da ti 1. ideš brže
 
Barbula sa gumama 16,9 r 28 sam preticao belaruse 1025 na putu za silos u bačku palanku
Nije bilo nešto mnogo razlike a mogao sam da ih preteknem!!!
Pa onda kočijaši iz zadruge šutaju i tuku rusa pred silosem!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Брзина није немогућа, види се колико проклизава леви точак. Шта би рекли тек да вас престигне 577 са кашиком а ви се крећете 50 км/h.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ljudi za mene je 560 davna prošlost.Kod nas 757 momentalno ne bi mogao ni 3 sporom.Ne znam kakav je sa gumama od 14,9 ali sigurno je jedno da može biti samo brži a li zato slabiji.Luka,čuvaj ti njega malo,neće on tako dugo.Možda se dalo orati ali sem malog leoparda ili 756 i u tom rangu je sasvim dovoljno.
 
Zorane taj traktor je 1988g kupljen sa zaštitnim ramom
Kupljen je takav jer nije bilo običnog normalnog 560 tada da se kupi
zaštitni ram sam ja prodao 2002g
Ustvari menjao za tu malu kabinu (majmunaru)
Original su bile gume 16,9r 28 fireston sa 14pr isto ima pomoćnu pumpu hidraulika i dupli razvodnik 4 izlaza
Traktor ima oko 10000h radjen je motor jednom na 8500h
Jednom prilikom dok sam radio u nekoj firmi koja je izlagala na sajmu pa sam se skontao sa ljudima iz IMT-a po serijskom broju je traktor KOMUNALNI
Traktor od prvog dana radi poljoprivredu malo je nezahvalan izbor brzina pogotovo sa 16,9 gumama
Npr jedino je bio tako brz drugarov 560 1996g ali je imao 16,9 gume a ja 14,9 i bežao sam mu u oranju na 400m duž na krug oko 50m
Nijedan drugi u selu nije tako brz a ima bar 50 komada 560 3 brzine
Rodjakov 577 5 brzina sa gumama 12,4r36 je drugom kad ore bio za dlaku brzi od mene 1 sa 560 i 16,9 gumama








Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Sa 16,9 gumama je katastrofa.Mi smo imali 89 -o godište.Brzine ni za di su nisu.Kada sam seo u zetora,preporodio sam se,jer je 5 brzina zakon.A da je trošio,trošio je.U oranju od 15 pa čak i do 22,23 kada je išlo teže.Više mi ne treba .Naravno-kočnice nula.
 
Dosije X
FRANKEŠTAJN dobro služi
Nego ove zime ide S 44 u njega i idu gume 12,4r36
Ako se stigne malo prepraviti kabinu, i odraditi zvučnu izolaciju
Trebalo bi druga vrata da budu kontra i drugi krov onaj duboki i malo izvući šoferku napred 15cm taman će i vrata biti šira za nas guzonje







Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ljudi za mene je 560 davna prošlost.Kod nas 757 momentalno ne bi mogao ni 3 sporom.Ne znam kakav je sa gumama od 14,9 ali sigurno je jedno da može biti samo brži a li zato slabiji.Luka,čuvaj ti njega malo,neće on tako dugo.Možda se dalo orati ali sem malog leoparda ili 756 i u tom rangu je sasvim dovoljno.
Valjda je obrnuto,brži je sa 16.9 gumama nego sa 14.9
 
Lapsus.hteo sam nešto drugo da napišem zbog njegovih brzina prilikom operativnih radova.Niti je za branje,niti za presu sa 16,9 gumama a sa 14,9,pretpostavljam da mu je 1 brza taman sporija koliko treba u odnosu na veće gume.
Za balirku je zver!!!
Vukao sam claas 65 i poljostroj ide 3 i 1 ko besan
Ima direktnu osovinu kardana 720 obrtaja
Za berač sip 2 reda zver
Sa 16,9 je vukao setvospremač 2,2 drugom kao besan
A prvom 2,8m
A kad 2 šparta sad sa 14,9 to je brzina prava

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh