Plug - osnovna tema

Koliko ja znam da leopard i tzv. "leskovacki" nisu isti plugovi...

Ujak ima 558 i 756VK i trosi manje ili jednako goriva po jutru oranja kao 539 sa 755 plugom ali ujak ima svu zemlju u ravnici, jednu njivu radi sto je na uzduznom nagibu i nikad ju nije mogao lijepo poorati ni s 539 ni s 558. Zadnjih 10 godina placa covjeka sa 100ks traktorom i trobraznim plugom da mu tu njivu poore.

Mislim i dalje da je za 558 2x14" velik zalogaj... Ne poznam terene po Srbiji pa se ravnam prema onom sto znam.
hocu da kazem da je 14 coli za 558 veliki,znam da nisu isti plugovi!
 
Dukej,moje licno vidjenje a i rodjaka i kolega iz nekoliko sela koji su orali i jednim i drugim je u korist Leoparda.Leopardi su agregatirani sa 558,560,rakovicom65,Ursus 360 i sa svakim traktorom u razlicitim tipovima zemlje orali vise nego dobro.

Milane postoji i 12 coli Leopard.
 
Kupio sam predpluznike za imt 757 kod plamena iz Novog Beceja pa me interesuju iskustva i kako rade a moze i slika ko ih ima kako se postavljaju.
 
Jedan drugar me zamolio da postavim pitanje na forumu:

hteo je da kupi neki plug obrtač, ali na tom plugu je neispravana neka kocka na cilindru. Gde može da se kupi ta kocka (ili ceo cilindar sa kockom) i koliko otprilike ona košta pošto je on čuo da je to jako skupo (oko 1000e) a od tog mu zavisi da li će da kupi ili ne plug? Ja plug nisam video, ne znam nikakve detalje oko cilindra i te kocke, nadam se da bar okvirno može neko da odgovori.
 
Ma jok... Kolega imao ovakav ventil na plugu i radilo super. Nista tu klipnjaca cilindra ne odradjuje. Neki plugovi cak nemaju ovu kocku na cilindru nego namontiranu na piramidu pluga...

TO JE TO
 
Nesto si pobrkao, kad povuces rucicu za vanjski izlaz, klipnjaca je skroz vani i pocne da se uvlaci , plug se pocne okretati i na sredini ili 90% pluga ,klipnjaca je skroz uvucena unutra , i pritiska ventil i klipnjaca ponovno izlazi i okrece plug sledecih 90% , kad je skroz izvucena plug je napravio 180%, ili se okrenuo. kad ores nije bitno na kojoj strani uvijek ti je klipnjaca skroz vani. Takodje za ponovni okret povlacis uvjek rucku na istu stranu , ostalo odradjuje kocka sa klipom.

Uostalom pricao sam i sa hidraulicarem koji je to popravljao.
 
Pokazi hidraulicaru ove slike i reci mu da nema pojma sta prica...

vim_5_9377800__vimg2093437-1.jpg


maxresdefault.jpg



Moze kocka biti i ovako postavljena:

reversable-plough.jpg



To sto je on popravljao je neki prastari model koji je tako radio.
 
Pogledaj kako izgledaju novi lemken plugovi pa ce biti jasnije o cemu pricam a ne ovaj prastari sistem na kvernelandu koji ima kilometar hidraulicnih crijeva.
 
Ja samo kazem da je to sto sam postavio s njuskala ventil-kocka za okretanje pluga a ti pricaj sto god zelis. Prastari kvernelandi se nikad kvarili nisu a jednostavnije ne moze. Dva crijeva u kocku i iz kocke dva crijeva u cilindar. Ostala crijeva sa slike su za vario cilindar kad se plug okrece da se plug skupi prilikom okretanja da nema veliku zamasnu masu.

Na trecoj slici imas obicnu kocku kao s oglasa koja je cjevima spojena na ciindar da se pojednostavi montaza, bas kao hidraulicni top-link (dva crijeva umjesto 4). I taj sistem radi fantasticno.
 
Sve OK , za ove nove barem mi tako izgleda treba i strojno doraditi cilindar da se ovo spoji. Pretpostavljam da ima jedan rasteretni ventil koji je povezan sa ventilom koji preusmjerava ulje da se klip izvlaci ili uvlaci , kad dodje klip u krajnji polozaj tlak skoci i taj ventil mjenja smjer klipnjace , rasteretni je pretpostavljam namjesten na nizi tlak od max tlaka u traktorskoj instalaciji. Nisam radio sa tim sa vanjskom kockom , ali lemkenov sa kockom na klipu to radi kao po loju, kad okrece plug.
 
Ima rosi teh kocku za okretanje pluga, treba paziti da se ne pomješa sa blok ventilom.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Leopard i zaoravanje, dva razlicita pojma. Kukuruzovinu nema sanse, za krivi govorim.

S "kockastim leopardom 3x14" zaoravam kukuruzovinu iza sip beraca i iza geringhoff kukuruznog hedera bez ikakvih problema. Iza zmaja ne znam kako ide, jer zmajeva kukuruzovista obavezno malciram prije oranja...

Ima rosi teh kocku za okretanje pluga, treba paziti da se ne pomješa sa blok ventilom.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Zar nije moj link za ventil-kocku s ROSI trgovine?
 
Nisam otvarao, samo sam vidio da je s njuškala. Ako je onda sam rekao istu stvar. Netko je imao problema sa tom kockom, mislim da je bio premali protok ulja u igri.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Nerazumem sta bi ste vi radili kod mene,verujem da bi se ubili po vasoj prici,kod nas vecina ima 533 ili 539 i plugove IMT755 niski klirens i vec 30 i vise godina zaoravaju kukuruzovinu.Ponekad zagusi ali ide to,proguta malisa dosta toga.
 
Nazad
Vrh