Plug - osnovna tema

Koliko je rastojanje od felne do felne zadnjih točkova na tom 5711?
 
Ako si merio unutrasnje ivice to je valjda u redu. Slicno je i na mom 558. Sredine prednje i zadnje gume su tu negde iste.

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
Koliko treba da je dugačka kolenasta osovina na IMT 756 3x30cm fabrička mera?
 
Znam da sam video tu negde u temi samo ne mogu naci na ovih skoro 500 stranica :udri:,moze mi neko napisati formulu kako treba izracunati idealno rastojanje tockova za odredjen plug-u mom konkretnom slucaju je imt 756 sa 2x12" zahvata?Hvala vam!posle cirka nekoliko sati sam ipak pronasao....izvinjavam se...
 
Poslednja izmena:
Imam dvobrazni oltov plug posavac 2x30 vucem ga sa 560 i javlja mi se kosa vuca,prva brazda mi ima veci zahvat od druge,pomerao sam plug po kolenastoj osovini i u levu i u desnu stranu i stalno mi se javlja ovaj problem da traktor vuce u uzorano i prva brazda hvata 40 cm koliko sam izmerio,kako da resim ovaj problem,da li bih dobio nesto sa tim kada bi prosirio plug tj samo prvu brazdu pomerio 5cm u desno gledano od nazad...
Plug nastelovan i danas isproban,ore odlicno nema vise kose vuce i obe brazde hvataju jednako,sad sve ide kako treba.Ljudi hvala vam na svakoj pomoci. :ppozdrav:
 
Interesuje me koje je godiste ovaj 758.2 plug ...Z 207 ..... SERIJA 161017..... No 301000049.....
CAM00237_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sve bolcne pravimo nove,caure...da sve bude lepo izbiksnovano... sva creva. Stizu novi raonici za predpluznjake...Lezaji novi na piramidi.. Bilo lufta pa da sredimo to odmah...A ovo sto pravimo kao dodatak je za usitnjavanje zemlje... Video kako je jedan uzorao njivu i odusevilo me je koliko je to ravno i usitnjeno...mogla bi odma psenica da se seje...a i taman kad ores,ne trosis jos mnogo goriva za usitnjavanje(zamenjuje zatvaranje brazde). Samo da se prosusi vise...i tegove za prednju hidrauliku pravimo..ma zanimacija za ove kisne dane.. :) Imam sliku kako je uradjeno na vogelu iz novog sela..samo da ne preterujem sa slikama..
 
Ja sam ovo video u B.novo Selo. Kod gazda Kresica..i od njega copy-paste. :) zavrsavamo polako,jos samo klipove da spojim i napravimo ventil.
 
img20151020170752.jpg
img20151020170726.jpg
img20151020170715.jpg

Sta mislite vredi li ovo necemu? Nudii mi u zamenu za sejalicu. Zadnje dve daske su nove. Deluje da je dodavana 3 brazda, I deluje da je uvijen ili?
 
Ako dobro vidim, na plugu je kacenje III kategorija sto znaci da ga je neki kadar traktor vukao sto dalje implicira da ga je naceo na par mesta sto se i vidi po plugu koliko je krpljen i koliko jos ima da se radi na njemu. Ako ti racunas tvoju sejalicu 500 evra onda je jos i ok trgovina.
 
Nazad
Vrh